امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۰۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7340
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۴
تعداد بازدید: 113
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، قیمت جهانی نفت با کاهش تقاضا برای نفت در چین به عنوان دومین مصرف‌کننده بزرگ سوخت جهان کاهش ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، قیمت جهانی نفت با کاهش تقاضا برای نفت در چین به عنوان دومین مصرف‌کننده بزرگ سوخت جهان کاهش یافت.
قیمت نفت برنت با یک دلار و 17 سنت کاهش 102.74 دلار در بشکه معامله شد. هر بشکه نفت آمریکا نیز با 1.13 کاهش دلار بشکه‌ای 94.91 دلار به فروش رسید.
تقاضا برای نفت در چین به پایین‌ترین میزان در 8 ماه گذشته رسیده است و بر چشم‌انداز جهانی سوخت تاثیر گذاشته است.
حداکثر ظرفیت نفت پالایشگاهی چین با آغاز فصل تعمیرات پالایشگاه‌ها در ماه آوریل نسبت به ماه مارس 3 درصد کاهش یافت و کمترین میزان روزانه از سپتامبر گذشته را ثبت کرد.
به عقیده تحلیلگران تقویت ارزش دلار که قیمت نفت را برای سهام‌داران با ارزهای دیگر گران‌تر می‌کند نیز بر قیمت نفت تاثیر گذاشته است. ارزش دلار در روزهای اخیر در برابر یورو افزایش یافته و برای اولین بار در چهار سال گذشته ارزش آن از 100 ین ژاپن فراتر رفته است.
اولیور جاکوب تحلیلگر نفتی گفت: چشم‌انداز تقاضای جهانی ضعیف مانده است. واردات نفت چین نسبتا کند است از این‌رو پکن تقاضای جهانی را به دوش نمی‌کشد.
بر اساس این گزارش، نگرانی مجدد در مورد کندی تقاضا از سوی آمریکا نیز بر قیمت نفت تاثیر گذاشته شده است.
بر اساس نظرسنجی هر 3 ماه یکبار فدرال رزرو از 42 کارشناس در مقایسه با برآوردهای گذشته انتظار می‌رود، اقتصاد آمریکا در 3 ماهه دوم و سوم کندتر حرکت کند.
بن لی بران یک تحلیلگر معتقد است، تقویت دلار بر کالاهای اساسی در جهان تاثیر گذاشته است. در مورد نفت، نگرانی از عرضه های بیش از حد بر قیمت این کالای اساسی فشار وارد کرده است.
وی افزود: ما شاهد سطوح بی‌سابقه ذخایر نفت در آمریکا با رشد اقتصادی نامعلوم و بدون اطمینان هستیم.
قیمت جهانی نفت روز جمعه، پس از افزایش ارزش دلار و نگرانی از احتمال کاهش سطح سیاست محرک اقتصادی از سوی فدرال رزرو آمریکا، به کمتر از 104 دلار در هر بشکه رسید.
هر بشکه نفت برنت دریای شمال در اخرین روز کاری بازارهای جهانی 103.91 دلار و هر بشکه نفت سبک آمریکا 96.04 دلار معامله شده بود.
انتهای پیام/ک  
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها