امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73404
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 57
«جمال بیومی»، معاون وزیر خارجه مصر در امور سرمایه‌گذاری خارجی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد ...

«جمال بیومی»، معاون وزیر خارجه مصر در امور سرمایه‌گذاری خارجی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد که اقتصاد مصر برخلاف آنچه بسیاری تصور می‌کنند، در وضعیت اسفباری به سر نمی‌برد، اما نیاز به تجدید نظر در ساختار بودجه عمومی دولت احساس می‌شود.

بیومی افزود: اوضاع مصر با روی کار آمدن دولت‌های منتخب در دوره‌های آتی تثبیت خواهد شد، اما در این راه نیاز به حضور مردم در صحنه هم هست که برای مصر به کارهای تولیدی روی بیاورد و تنها ملتی مصرف کننده نباشد، همان طور که رسانه‌ها نیز موظف هستند، هر خبری را درباره امور اقتصادی کشور منتشر نکنند، چون بسیاری از این خبرها با تحریف مواجه می‌شود.

بیومی در ادامه گفت: فشارهای غرب و آمریکا در خصوص قطع کمک‌های اقتصادی به مصر نمی‌تواند، واقعی و حقیقی باشد، چون اولین و بزرگ‌ترین استفاده کننده از این کمک‌ها خود غرب و آمریکاست، به همین دلیل هر قدر هم در این خصوص مصر را تهدید کنند، باز نمی‌توانند این تهدیدات را عملی کنند.

بیومی با این حال تاکید کرد که مصر باید در استراتژی‌های اقتصادی خود تجدید نظر کند و با کمک‌هایی که به مصر می‌شود، با منطق دیگری تعامل کند، چون بهره مندی از اقتصادی قدرتمند با تکیه بر کمک‌های خارجی امکان پذیر نیست.

به همین منظور بیومی از نامزدهای ریاست جمهوری مصر خواست تا از رویا پردازی درباره اوضاع اقتصادی مصر و رسیدگی به آن خودداری کنند و در مقابل واقعیت‌های جاری کشور را به اطلاع مردم برسانند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها