امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۶:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73409
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، پس از تقسیم جبهه النصره به دو بخش و وقوع اختلافات میان سرکردگان آن، از گروه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، پس از تقسیم جبهه النصره به دو بخش و وقوع اختلافات میان سرکردگان آن، از گروه تروریستی «جبهه النصره» به عنوان شاخه رسمی القاعده در سوریه یاد می‌شود.

این گروه در این اواخر و پس از تشدید درگیری‌هایش با گروه «داعش» در معرض لرزه‌های شدید داخلی قرار گرفت که نه تنها آن را تضعیف کرد، بلکه بر جایگاه و موقعیت این گروه در نبردهایش علیه ارتش سوریه به ویژه در جنوب کشور تاثیر بسیار منفی گذاشت، این گروه حتی در مقابله با گروه‌های مسلح دیگر مانند داعش نیز ناتوان و ضعیف نشان داد و بارها از داعش در مناطق مختلف شکست خورد که آخرین آن در شهرک «مرکده» در ریف جنوبی حسکه، در شمال شرقی سوریه قابل ملاحظه بود.

منابع آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق اطلاعات موثقی درباره فعالیت‌های این گروه ارائه دادند که تاکید می‌کند، این گروه در این اواخر در میان اعضای خود اقدام به بازداشت‌های گسترده‌ای زده است که آخرین آن بازداشت 23 نفر از عناصر آن در استان «درعا» در جنوب سوریه بوده که موجب جدایی تعداد قابل توجهی از عناصر این گروه و پیوستن آنها به داعش شده است.

این منابع همچنین تاکید کردند که این موج بازداشت‌ها در استان درعا پی خود، بازداشت‌های مشابهی در گروه‌های وابسته به النصره در استان ریف دمشق به خصوص در منطقه «غوطه شرقی» دمشق به همراه داشت تا همزمان با آن شماری از سرکردگان این جبهه از آن جدا شده و به داعش ملحق شوند و این می‌تواند، بیانگر دلیل ظهور داعش در این اواخر در دمشق، پس از مدت‌ها غیبت در آن است.

در همین راستا منابع مذکور تصریح کردند که «لؤی الحراکی»، ملقب به «ابو رعد»، سرکرده گروه تروریستی «گردان مهاجرین و انصار» وابسته به جبهه النصره، در اثر بمبگذاری در خودروش در ریف درعا در جنوب سوریه به هلاکت رسید.

نکته مهم در هلاکت ابو رعد آن است که صفحات اینترنتی وابسته به گروه‌های تروریستی مسلح تاکید کردند که ترور وی به دست خود النصره و به دلیل خیانت‌هایی صورت گرفت که همچون موریانه از داخل این گروه را می‌خورد تا به این ترتیب این جبهه هر روز بیش از گذشته ضعیف و ناتوان نشان دهد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها