امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۸:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73415
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، منابع میدانی سوری که روند نبردهای جاری در ریف شمالی لاذقیه از جمله منطقه مرزی ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، منابع میدانی سوری که روند نبردهای جاری در ریف شمالی لاذقیه از جمله منطقه مرزی «کسب» را دنبال می‌کنند، نحوه یورش گروه‌های مسلح تکفیری به کسب از خاک ترکیه و با استفاده از تانک‌های ترک در 22 مارس گذشته را افشا کردند.

این منابع تاکید می‌کنند که گروه‌های مسلح تکفیری در حمله به ریف شمالی لاذقیه نقشه‌ای را به اجرا گذاشتند که «حقان ویدان»، رئیس دستگاه اطلاعات و امنیت ترکیه با همکاری ستاد مشترک ارتش این کشور طرح ریزی کرده بود.

منابع مذکور با بیان اینکه در این حمله که گروه‌های مسلح تکفیری بر آن نبرد نام «نبرد انفال» را گذاشته بودند، ترکیه سلاح‌های مورد نیاز تروریست‌ها را تامین کرده بود، افزودند: یورش به منطقه ریف شمالی لاذقیه و به طور مشخص شهرک مرزی «کسب» در شب 22 مارس گذشته و با استفاده از 7 تانک ترک که افسران ترک نیز هدایت آن را برعهده داشتند و همچنین استفاده از 5 هزار تروریست مسلح وابسته به گروه‌های افراطی و تندرو تکفیری انجام شد.

این منبع که به دلایل امنیتی از افشای هویت خودداری کرد، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق گفت: یورش با این تانک‌ها و این عناصر تکفیری به گذرگاه مرزی کسب صورت گرفت و با کمک آتش توپخانه ارتش ترکیه که استراتژیک 45 را هدف گرفته بودند، گروه‌های مسلح گذرگاه مرزی کسب را تصرف کردند.

وی افزود: افسران ترکی که هدایت تانک‌ها را برعهده داشتند، برای جلوگیری از شناسایی و افشا شدن هویت خود، ملبس به لباس‌های جبهه النصره بودند.

این منبع میدانی سوری خاطر نشان کرد: عناصر مسلح تکفیری پس از آن به شهرک کسب حمله برده و ساکنان آن را آواره کردند و بعد از اینکه ارتش ترکیه زمینه تصرف شهرک کسب را فراهم کرد، دستور بازگشت تانک‌هایش به ترکیه را صادر کرد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها