امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73440
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این ویژه‌نامه دارای چند بخش اصلی با عناوین «حضرت زهرا(س) در منابع اهل ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این ویژه‌نامه دارای چند بخش اصلی با عناوین «حضرت زهرا(س) در منابع اهل سنت»، «شعرای اهل سنت درباره حضرت زهرا(س) چه می‌گویند؟»، «خود را گدای حضرت زهرا می‌دانم!»، «خدا می‌داند بیشتر از شما فاطمه داریم!» و «دروغگویند آنهایی که اهل سنت را مخالف اهل بیت می‌دانند!» است.

در بخش «حضرت زهرا (س) در منابع اهل سنت» بیان شده که پیامبر(ص) در جاهای مختلف و متعدد با تعابیر گوناگون به برتری فاطمه زهرا(ع) بر همه زنان عالم تأکید داشتند. هنگامی که فاطمه(س) بیمار شده بود، اصحاب همراه پیامبر(ص) برای عیادت فاطمه(س) به خانه‌اش آمدند. پیامبر(ص) به اصحاب فرمود: «اما إنّها سیدة النساء یوم القیامة»، بدانید او بانوی تمام زنان در قیامت است، همچنین در این بخش مباحثی درباره برتری حضرت زهرا(س) نسبت به سایر زنان جهان با دیدگاه اهل سنت بیان شده است.

محبت حضرت زهرا(س) محدود و محصور به شیعیان نیست. محبت ایشان در میان تمامی مسلمانان مشترک است. برای نمونه چند شعر از شعرای بزرگ اهل سنت در وصف حضرت سیدالنساء(س) در این ویژه‌نامه ارائه شده است از جمله خواجه کرمانی سروده است:

منظومه محبت زهرا و آل او

بـــر خاطر کواکب از هر نوشته‌اند

دوشیزگان پرده‌نشین حریم قدس

نام بتول بر سر معجر نوشته‌اند 

در بخش دیگری از این ویژه‌نامه آمده است: آن کسی که می‌گوید اهل سنت مخالف و دشمن اهل بیت(ع) هستند؛ دروغ محض می‌گوید. مسلمانان نباید شایعاتی که می‌گوید اهل سنت مخالف اهل بیت(ع) هستند را باور کنند. باید گوش به فرمان علما و مراجع تقلید باشند نه آدم‌های مغرض و معاند، لذا محبت اهل بیت(ع) جزو ایمان فرد فردِ مسلمانان است. هر کسی که ادعای اسلام می‌کند و شهادتین را می‌خواند، بایستی محبت اهل بیت(ع) را داشته باشد. این از لوازمات مسلمانی است. اگر در نماز بر اهل بیت(ع) سلام ندهیم، نماز صحیح نیست. فاطمه الزهرا(س) دختر محبوب پیامبر(ص) است. محبت پیامبر(ص) بر حضرت زهرا(س) از سایرین بیشتر بود.

بر اساس این گزارش، علاقه‌مندان جهت مطالعه کامل ویژه‌نامه الکترونیکی اخوت می‌توانند از اینجا اقدام کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها