امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۶:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73448
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۷
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تیم ملی فوتبال نیجریه در جام جهانی 2014 برزیل در کنار بوسنی و هرزه‌گوین  و آرژانتین، یکی از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تیم ملی فوتبال نیجریه در جام جهانی 2014 برزیل در کنار بوسنی و هرزه‌گوین  و آرژانتین، یکی از حریفان ایران در گروه F مسابقات است و سرمربی این تیم از 2 سال پیش برنامه های زیادی را برای تیمش تدارک دیده تا این نماینده آفریقا بتواند بازی های خوبی را مقابل حریفان به نمایش بگذارد.
 
استفان کشی، سرمربی نیجریه در آستانه مسابقات جام جهانی در خصوص دعوت یا عدم دعوت برخی از بازیکنان نیجریه‌ای به اردوی به شدت از سوی برخی کارشناسان، هواداران و حتی تعدادی از مقامات ارشد فدراسیون فوتبال نیجریه تحت فشار است.

منتقدان معتقدند که استفان کشی باید چهره‌های سرشناس و مطرح فوتبال این کشور را به اردو دعوت کند، اما سرمربی نیجریه می گوید به جای جمع کردن صرفا اسامی بزرگ، به فکر فوتبال و اعاده حیثیت از نام نیجریه در برزیل است.
 
کشی در این زمینه یادآور شد: ما از 2 سال پیش کارمان را برای ساختن چنین تیمی را آغاز کردیم و تیم ملی فعلی را ساختیم، حالا دلیلی وجود ندارد که برای جلب رضایت عده ای خاص بخواهیم نفرات جدیدی را به تیم ملی دعوت کنم و این ساختار را به هم بزنم.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی ما استخری پُر از بازیکنان فوتبال داریم و برای تداوم ساختن تیم ملی کشورمان به آنها نیاز داریم، اما این بدان معنا نیست که اگر ما با بازیکنانی قهرمان جام ملت‌های آفریقا شدیم، حالا همان نفرات هم در جام جهانی 2014 حضور داشته باشند.
 
سرمربی نیجریه خطاب به بازیکنانش تاکید کرد: من اگر فردی را بهتر از شما ببینم، بدون شک او را دعوت خواهم کرد. ببخشید؛ این تیم ملی متعلق به من نیست، این تیم ملی برای کشور و قاره آفریقا است. ما به برزیل می رویم تا از اعتبار فوتبال آفریقا دفاع کنیم، از حیثیت نیجریه دفاع کنیم و از غرور خودمان دفاع کنیم.بنابراین در این مسیر مسایل متعدد و خطراتی وجود دارد که من نمی خواهم راجع به آنها بحث کنم.
 
فدراسیون فوتبال نیجریه برای آنکه نمایش صلحی برای برطرف شدن اختلاف ایجاد شود، از سرمربی تیم ملی خواسته است که فهرست 35 نفری را اعلام کند، اما استفان کشی همچنان اصرار بر تصمیم خود دارد و معتقد است طبق قانون فیفا فهرست 30 نفره را اعلام خواهد کرد و هیچ فرد دیگری را به فهرست خود اضافه نمی کند.

نیجریه در اولین مسابقه خود در جام جهانی 2014 در روز 26 خرداد سال جاری به مصاف تیم ملی ایران می رود، سپس با تیم های ملی بوسنی و آرژانتین دیدار خواهد کرد.

انتهای پیام/خ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها