امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۴:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73469
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۷
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، احمد مسجدجامعی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در نخستین تهرانگردی خود در سال ۹۳ به منطقه 20 و اماکن فرهنگی و قدیمی شهر ری ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، احمد مسجدجامعی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در نخستین تهرانگردی خود در سال ۹۳ به منطقه 20 و اماکن فرهنگی و قدیمی شهر ری رفت.

وی ابتدا در فرمانداری حضور پیدا کرد و پس از استقبال جمالی‌پور فرماندار شهر ری، تهرانگردی خود را در بیست و یکمین مرحله آغاز کرد.

رئیس شورای شهر تهران سپس در منزل یکی از هنرمندان شهر ری (اکرم سرتختی) خانم 50 ساله‌ای که علیرغم بیسوادی، نقاشی‌های منحصر بفردی را می‌کشد حضور پیدا کرد و دقایقی را با وی و خانواده سرتختی گفت‌وگو کرد.

مسجدجامعی در ادامه تهرانگردی خود در یکی از کارگاه‌های سفالگری شهر ری حضور پیدا کرد و در این مجموعه وعده‌هایی را به سفالگران شهر ری داد.

رئیس شورای شهر تهران در این کارگاه خاطرنشان کرد: به‌زودی شهرک صنایع دستی در شهرری راه‌اندازی خواهد شد که این مجموعه با همکاری میراث فرهنگی، شهرداری و فرمانداری افتتاح خواهد شد.

مسجدجامعی از راه‌اندازی نمایشگاه دائمی صنایع دستی و کاروانسرای شاه‌عباسی خبر داد و گفت: با توجه به ظرفیت شهر ری، بنا داریم بازارچه‌ای را در کاروانسرای شاه‌عباسی راه‌اندازی کنیم.

رئیس شورای شهر تهران سپس در ادامه در خانه ایرانی (جمعیت امداد دانشجویی - مردمی، امام علی (ع)) حضور پیدا کرد که در این خانه خدمات تحصیلی و حمایتی به محرومان و نیازمندان ارائه می‌شود.

خانم رحیمی مدیرعامل جمعیت امداد دانشجویی - مردمی امام علی(ع) درباره فعالیت این جمعیت اظهار داشت: اکثریت افرادی که در این مجموعه کار می‌کنند دانشجویان هستند که این افراد نیازمندان را در سطح تهران و شهرستان‌ها شناسایی می‌کنند.

وی افزود: هم‌اکنون در محلات آسیب‌خیز تهران دفاتری راه‌اندازی شده است که به نیازمندان کمک می‌کند.

رحیمی افزود: در برخی از شهرستان‌ها نیز جمعیت امداد دانشجویی - مردمی امام(ع) راه‌اندازی شده که از آن جمله می‌توان به شیراز، مشهد، کرمانشاه، اصفهان اشاره کرد.

به گزارش فارس، رئیس شورای شهر تهران در ادامه تهرانگردی خود از بقعه جوانمرد قصاب - بقعه مقدص بی‌بی زبیده(س) - قلعه الیمون - آتشکده زرتشتی‌ها - بزرگترین تأسیسات فاضلاب حاشیه شهر تهران و همچنین بقعه بی‌بی‌ شهربانو بازدید کرد.

مسجدجامعی در حاشیه بازدید از بقعه جوانمرد قصاب، اظهار داشت: این بنا باید با مشارکت اتحادیه صنف قصابان و میراث فرهنگی و همچنین شهرداری حفظ و بازسازی شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار