امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73473
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۷
تعداد بازدید: 49
محمدودود حیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به مداخله جویانه ...

محمدودود حیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به مداخله جویانه بودن قطعنامه اتحادیه اروپا علیه ایران گفت: اروپایی‌ها و غربی‌ها پس از یک دوره طولانی 35 ساله از خواب بیدار شده و تصور کرده‌اند که فضایی برای حضورشان در ایران باز شده است که این مسئله نیز به دلیل نوع عملکرد دولت ایران در ژنو بوده است.

وی با بیان اینکه اروپایی‌ها با توجه به نوع عملکرد دولت در ژنو تصور کرده‌اند که امکان رخنه مجدد در ایران وجود دارد، عنوان کرد: غربی‌ها خواب تاسیس لانه جاسوسی جدید و بازگشت به ایران را دیده‌اند که این رویا را به گور می‌برند.

حیدری اظهار داشت: جوانان ایران پس از یک تجربه 4 دهه‌ای دیگر تحمل بازگشت خفت‌بار غربی‌ها را با این شکل و شمایل تاب نمی‌آورند و دولتمردان نیز باید با بازنگری مجدد در نوع نگاه به غرب شرایط را بهبود بخشند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی اضافه کرد: تصویب قطعنامه علیه ایران به دلیل نوع عملکرد دولت در چند ماه گذشته بوده است زیرا در 30 و چند ساله گذشته اروپایی‌ها جرات نکردند که چنین قطعنامه‌هایی را علیه ایران صادر کنند.

وی خاطرنشان کرد: دولتمردان باید در نوع نگاه خود بازنگری داشته باشند و بدانند چگونه شمایل داخلی را برای اروپایی‌ها شکل دادند که آنها به خود جرات دادند تا این قطعنامه را علیه کشورمان صادر کنند، آنها که خودشان در زمینه حقوق بشر، نوع نگاه به زن و مرد و .. نمره منفی می‌گیرند و بزرگترین خیانت‌ها را در حق بشر انجام داده‌اند.

حیدری،قطعنامه اروپا را مداخله در امور داخلی ایران اسلامی برشمرد و گفت: اروپایی‌ها پیش از این جرات آن را نداشتند چنین قطعنامه‌هایی علیه ایران صادر کنند ولی دولت ما اجازه این کار را به آنها داده است.

وی افزود: چه پیش آمده که پس از 4 سال از فتنه 88 که به شکست منجر شد غربی‌ها رویای بازگشت به ایران را در ذهن خود می‌پرورانند؟ ارتباط اروپایی‌ها با فتنه‌گران و کسانی که در برابر نظام قرار گرفته‌اند یک راه حل برای ایجاد انقلاب‌های رنگین و مخملی است.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به وظیفه دولت و مجلس در برابر قطعنامه اتحادیه اروپا گفت: جریان ارزشی و انقلابی و جوانان بسیجی کشور ما تکلیفی دارند که با توجه به معیارهای امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری مانع بلندپروازی‌های اروپاییان می‌شود ولی وظیفه مسئولان به خصوص مسئولان دولتی نیز این است که با نگاه کارشناسانه و بازنگری مجدد به موضوع بنگرند.

حیدری با بیان اینکه راه حل مشکلات ما کوتاه آمدن نیست بلکه استحکام درونی دولت است، گفت: هر چه ما کوتاه بیاییم دشمن گام‌های بلندتری برمی‌دارد بنابراین دولت نباید در برابر این قطعنامه کوتاه بیاید و مجلس نیز باید در صورت عمل نکردن دولت به وظایف انقلابی به تصویب قوانین و نظارت کامل بپردازد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها