امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۵:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73489
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل پایگاه‌اطلاع رسانی وزارت بهداشت، سید حسن هاشمی وزیر بهداشت ،‌درمان و آموز  پزشکی روز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل پایگاه‌اطلاع رسانی وزارت بهداشت، سید حسن هاشمی وزیر بهداشت ،‌درمان و آموز  پزشکی روز پنج شنبه چشمهان شوخان دختر 6 ساله ای که بینایی خودش را به دلیل حساسیت دارویی از دست داده بود را به همراه تیمی از اساتید چشم  پزشکی را جراحی کرد.

این کار طی دو عمل جراحی 4 ساعته برای پیوند همزمان قرنیه و سلول های بنیادی  بر روی چشمهای شوخان براخاسی و مادر وی در بیمارستان تخصصی چشم پزشکی نور انجام داد.

دکترهاشمی لحظاتی قبل از ورود به اتاق عمل در تشریح چگونگی عمل جراحی چشم شوخان گفت: باید با عمل پیوند قرنیه و به‌طور همزمان با بهره گیری از سلول‌های بنیادی که در این عمل نتایج آزمایشات ،مادر شوخان را به عنوان کاندید دهنده سلول های بنیادی تایید کرده با استفاده از پوسته ای از چشمان مادر شوخان دو عمل را همزمان انجام دهیم.

وی با اشاره به حساس و تخصصی بودن این عمل جراحی افزود: به هرحال در اعمال جراحی از این دست احتمال رد پیوند به دلیل اینکه دهنده شخص دیگری است ،وجود دارد اما امیدوارم که این عمل بدون کمترین عارضه و مشکل انجام شود. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها