امروز : شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 28
۲۱:۲۱
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 735
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۶
تعداد بازدید: 380
محمود مظفر در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در پاسخ به اینکه گفته می‌شود کمبود چادر در منطقه زلزله زده بوشهر وجود دارد اظهار داشت: پس از ...

محمود مظفر در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در پاسخ به اینکه گفته می‌شود کمبود چادر در منطقه زلزله زده بوشهر وجود دارد اظهار داشت: پس از وقوع زلزله و پایان عملیات امداد و نجات کار اسکان اضطراری را آغاز کردیم و طبق آمارها هزار و 600 خانوار به طور کامل خانه‌هایشان تخریب شده که نیاز به برپایی چادر داشتند و در این راستا 2 هزار چادر در منطقه توزیع و برپا شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه خانه‌های منطقه اغلب قدیمی و خشت و گلی هستند و با وقوع پس‌لرزه‌های مختلف برخی خانه‌ها بین 20 تا 80 درصد دچار تخریب و ترک‌خوردگی شده‌اند که واگذاری چادر به مرور برای این افراد هم انجام می‌شود.

به گفته مظفر به دلیل پس‌لرزه‌های مختلف برخی خانوارها با وجود سالم بودن خانه‌هایشان احساس امنیت برای ماندن در خانه نمی‌کنند و درخواست چادر دارند که آنها را در اولویت بعدی قرار داده‌ایم.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر در مورد وضعیت توزیع تغذیه اضطراری در منطقه گفت: بلافاصله چند ساعت پس از وقوع زلزله تاکنون 5 هزار بسته تغذیه اضطراری شامل انواع کنسرو، خرما، نان، بیسکوییت و آب بین آسیب دیدگان و خانوارهایی که زلزله منزلشان را تخریب کرده بود، توزیع شد.

وی تصریح کرد: از امروز نیز با ارائه شناسنامه‌های امدادی به خانوارها به طور مرتب ارائه تغذیه و اقلام بهداشتی را تا سروسامان گرفتن وضعیت ادامه می‌دهیم و همچنین قرار است 2 هزار بسته غذایی اصلی حاوی روغن، برنج، حبوبات، ماکارونی به صورت یک پکیج ماهانه در اختیار این خانواده‌ها قرار گیرد.

وی از هموطنانی که تمایل دارند تا با کمک های نقدی و غیرنقدی به یاری زلزله زدگان بشتابند خواست تا در صورت توان وسایل خنک کننده مانند کولر و پنکه را در اولویت قرار دهند.

به گزارش خبرنگار فارس، شماره حساب 99999 جمعیت هلال احمر نزد بانک های نزد بانک‌های ملی، ملت ، مسکن ،تجارت ،صادرات و رفاه برای کمک به زلزله زدگان است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها