امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۹:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73524
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۲۶
تعداد بازدید: 219
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی رییس جمهوری صبح امروز (جمعه) ...

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی رییس جمهوری صبح امروز (جمعه) از بیماران بخش عمومی بستری در ساختمان استاد نفیسی بیمارستان امام خمینی(ره) تهران عیادت کرد.

روحانی در این بازدید از بیماران احوال پرسی و با اهدای گل و شیرینی از آنان عیادت کرد.

رییس جمهوری پس از عیادت از بیماران بستری در بیمارستان امام خمینی(ره) در جمع وزیر، معاونان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رییس و مسولان دانشگاه علوم پزشکی امام خمینی (ره) گفت: نظام سلامت در کشور باید در جایگاهی قرار گیرد که علاوه بر حفظ شأن مردم بزرگ ایران موجب رونق گردشگری سلامت کشور شود.

روحانی با تاکید بر اینکه امنیت، آموزش و نظام سلامت دغدغه اصلی مردم ایران است، افزود: یکی از اصلی ترین اولویت های دولت یازدهم رفع نگرانی مردم در حوزه سلامت است و امیدواریم در سال 1393 جایگاه بهداشت و درمان درکشور بیش از پیش ارتقا یابد.

رییس جمهوری با بیان اینکه حل مسایل مربوط به نظام سلامت کشور با وجود عزم دولت و اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها در کوتاه مدت میسر نیست، خواستار حضور همه مردم به ویژه خیرین در این حوزه شد.

دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه باید سرمایه گذاری بیشتری در امر بهداشت به منظور پیشگیری از بروز و گسترش بیماری انجام شود، از تغذیه سالم، ورزش و حل دغدغه های اجتماعی و کم کردن فشار روانی به عنوان راهکارهایی برای از بین بردن زمینه های بیماری یاد کرد.

رییس‌جمهوری همچنین بر بهره برداری درست از امکانات و تجهیزات پزشکی با توجه به نیاز کشور به واردات آنها از خارج تاکید کرد و گفت : بدون شک کاهش فشارهای روانی، ارتباط مثبتی با روند بهبود بیمار دارد و در این زمینه ارتباط خوب پزشک با بیمار و هماهنگی بخش های مختلف بیمارستان با یکدیگر بسیار موثر است.

روحانی سپس با بیان اینکه بیمارستان امام خمینی(ره) با توجه به قدمت، امکانات و ظرفیتش می تواند در جایگاهی قرار گیرد که مایه مباهات و افتخار کشور باشد، گفت: این بیمارستان با توجه به برنامه ریزی های انجام شده بیش از پیش تجهیز خواهد شد تا در خدمت مردم گوشه و کنار ایران اسلامی باشد.

رییس‌جمهوری ادامه داد: جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس با ایثار و فداکاری به رسالت خود جامه عمل پوشاندند و امروز نیز کشور نیازمند همین روحیه است تا فرهنگ نوع دوستی و خیّر بودن بیش از پیش در جامعه جاری و ساری شود.

پیش از این نشست و در آخرین روز از تعطیلات نوروز 1393 رییس جمهوری با حضور در بخش عمومی بیمارستان امام خمینی(ره) از بیماران بستری در این بیمارستان عیادت کرد.

روحانی در این دیدار صمیمی که بیش از دو ساعت به طول انجامید با حضور بر بالین بیماران به صورت جداگانه جویای احوال آنان شد و دستوراتی برای حل مشکلات آنها صادر کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها