امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73542
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 52
محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان ...

محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در واکنش به قطعنامه اتحادیه اروپا درباره کشورمان گفت: این قطعنامه ابعاد متعددی دارد که ما باید برای هر کدام واکنش خاصی را از خود نشان دهیم.

وی بر لزوم واکنش قاطعنامه وزارت امور خارجه و مجلس شورای اسلامی در قبال قطعنامه اتحادیه اروپا تأکید کرد و گفت: وکلای ملت در اولین جلسه خود نسبت به این قطعنامه واکنش نشان خواهند داد.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچگونه دخالت خارجی در مسائل داخلی خود را نپذیرفته و به شدت محکوم می‌کند، اظهار داشت: دخالت‌های اینچنینی نشان‌ دهنده خوی استکباری دولت‌های غربی است، آنها تصور می‌کنند می‌توانند به ایران فشار بیاورند در حالی که هیچگاه اینگونه نخواهد بود و مردم ایران تسلیم سیاست‌های زیاده‌خواهی آنان نخواهند شد.

زاهدی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران با شعار «نه شرقی، نه غربی» به پیروزی رسید، خاطر نشان کرد: مردم در انقلاب به دولت‌های غربی «نه» گفتند و مسئولان نیز به تبع مردم هیچگاه تسلیم چنین قطعنامه‌هایی نخواهند شد.

وی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران با عزمی جدی‌تر در مسیر خود حرکت خواهد کرد، گفت: مردم هیچگاه مقابل استکبار کوتاه نیامده و اجازه نخواهند داد آنها در مسائل داخلی کشورمان دخالت کنند.

نماینده مردم کرمان در  مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت امور خارجه باید در واکنش به این قطعنامه، بیانیه‌ای صادر کند، خاطر نشان کرد: عواقب چنین قطعنامه‌هایی باید به طرف غربی گوشزد شود؛ این قطعنامه می‌تواند در مذاکرات ایران و 1+5 و همچنین روابط کشورمان با دول اروپایی آثار منفی داشته باشد.

زاهدی با تأکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی بارها موضع خود را در قبال دخالت‌های بیگانگان به منصه ظهور رسانده است، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی یک مجلس ولایی است و به شدت مقابل مداخله‌های خارجی حساس بوده و نسبت به آن واکنش نشان خواهد داد.

وی با بیان اینکه اروپایی‌ها جامعه ایران را به درستی نمی‌شناسند، تصریح کرد: آنها اطلاعات غلطی از واقعیت‌های ایران دریافت کرده‌اند و به همین دلیل بر پایه آن اطلاعات غلط تصمیم‌گیری می‌کنند؛ ملت ایران پیرو سید‌الشهدا هستند و هیچگاه تسلیم زورگویی نخواهند شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها