امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۷:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73551
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
حسین طلا نمانیده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهارداشت: اینکه اتحادیه ...

حسین طلا نمانیده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهارداشت: اینکه اتحادیه اروپا ادعا کرده است به شرطی مقامات کشورهای اروپایی به ایران سفر می کنند که اتحادیه اروپا در ایران دفتر بزند و در خلال سفر هر کاری که خواست انجام بدهد نه تنها مورد قبول ملت ایران نیست بلکه بسیار مضحک است، مسئولان اروپایی باید بدانند ملت ایران نیازی به سفر آنها ندارند که آنها برای ما شرط هم می گذارند.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: همین اروپایی ها که داعیه دار حقوق بشر شده اند باید در پیشگاه ملت ایران توضیح بدهند که چرا و چگونه اسم گروهک منافقین را  که دستش به خون ١٦ هزار نفر از مردم این کشور آغشته است از لیست سازمان های تروریستی خارج کرده اند وبه آنها کمک مالی هم می کنند؟

وی افزود:باید از اینها پرسید آیا شما همانهایی نیستید که به رژیم صدام سلاح شیمیایی دادید تا دهها هزار نفر از جوانان این کشور هنوز هم بعد از سالها عوارض سلاحهای شما را بر دستگاه تنفسی و سیستم ایمنی بدنشان حس کنند؟

طلا تأکید کرد: اینها میگویند ما نگران وضع حقوق بشر در ایران هستیم ، ما به آنها توصیه میکنیم به آمارهایی که هموطنان خودشان تهیه کرده اند توجه کنند؛ در اروپا بیش از ٥٥ درصد از زنان مورد آزار جنسی قرار گرفته اند و از هر ٢٠ زن اروپایی به یک نفر تجاوز شده است، مسئولین اروپایی بهتر است به فکر کاهش آین آمار بالا از تجاوز به زنان و دختران در کشورهایشان باشند تا اینکه بخواهند برای کشور ما دم از حقوق بشر بزنند.

* حرف از حقوق بشر از سوی اینها واقعا خنده دار است

وی با بیان اینکه آیا به خاک و خون کشیدن بیش از هشتاد نفر که تنها جرمشان اعتقاد مذهبیشان بود و زنده زنده آتش زدنشان در ایالات متحده آمریکا نقض حقوق بشر نبود؟، افزود: آیا حمایت مالی تسلیحاتی و معنوی از رژیم کودک کش صهیونیستی توسط اتحادیه ی اروپا نقض حقوق بشر نیست؟

آیا اینکه کمک مالی و تسلیحاتی به عده ای تکفیری در سوریه که فقط از انسان بودن نامش را به همراه دارند نقض تمام حقوق انسانی و بشری نیست؟

وی ادامه داد: مسئولان اتحادیه اروپا پاسخ بدهند سرکوب مردم بحرین که فقط جرمشان آزادی خواهی است نقض حقوق بشر نیست؟ وقتی نقض حقوق  پایمال شده ی مردم در سراسر دنیا را مطالعه میکنیم تنها به این نتیجه میرسیم که از دید اینها بشر یعنی متحدانشان والا اینها در برابرفجیع ترین جنایات فقط سکوت می کنند.

نماینده مردم تهرن در مجلس یادآور شد: به مسئولان اروپایی توصیه میکنیم تاریخ را مرور کنند، مردم ایران علاقه ای ندارند کسانی را به کشورشان راه بدهند تا لانه ی جاسوسی راه بیندازند، اگر بناست دفتر نمایندگی اروپا در تهران پایگاه اپوزوسیون شود مطمینا با تاسیس این دفتر مخالفت میکنیم.

* حقوق بشر برای ملت ما طبق اعتقاداتشان و احکام الهی است نه افاضات چند مسئول فرتوت غربی

وی تأکید کرد: فضای سیاسی در داخل ایران کاملا باز است و هر کسی میتواند فعالیت و اظهار نظر کند اما اگر مسئولین غربی توقع دارند جمهوری اسلامی در مقابل گروهکهای مسلحی که سربازان این کشور را گروگان میگیرند و یا قصد بر اندازی دارند بنشیند و با آنها شطرنج بازی کند ، توفعی خنده دار است که قطعا تعبیر نخواهد شد.

طلا ادامه داد: وزارت امور خارجه موظف است در مذاکرات آتی قاطعیت لازم را به خرج بدهد و از عزت مردم ایران در مقابل این یاوه گویی ها دفاع کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مسئولان وزارت خارجه باید باور کنند که در مقابل کسانی مذاکره میکنند که حتی گستاخانه صحت انتخابات در جمهوری اسلامی را زیر سوال میبرند، در مقابل این افراد دیپلماسی لبخند را باید کنار گذاشت و با قاطعیت پاسخ بی ادبی هایشان را داد .
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار