امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73572
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
سید علی هاشمی صبح امروز در حاشیه بازدید مسئولان ادارات و نهادها و فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان دشتی از گنبد زیبای نمکی دشتی در گفت‌وگو ...

سید علی هاشمی صبح امروز در حاشیه بازدید مسئولان ادارات و نهادها و فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان دشتی از گنبد زیبای نمکی دشتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دشتی افزود: افسوس می‌خورم بعد از 43 سال از عمرم که دشتی زادگاه و محل ماموریت کاریم بوده تاکنون توفیق نداشتیم از این مکان زیبا دیدن کنیم.

فرماندار دشتی افزود: به اتفاق مدیران و کارشناسان از گنبد نمکی دشتی بازدید داشتم هر چند همه افسوس می‌خورند که چرا زودتر از این فکر و تدبیری نشده که همه مردم بتوانند از این مناطق زیبای خدادادی بازدید کنند.

وی ادامه داد: در ارتباط با ساماندهی و جذب گردشگران باید فضایی ایجاد شود تا همه بتوانند از اینجا استفاده کنند.

هاشمی گفت: جاده‌ای که از روستای گنخک منشعب با گنبد نمکی می‌شود فاصله‌ای شش کیلومتری است و ما تصمیم بر این داریم که اینجا را بهتر و بیشتر معرفی کنیم تا سایر نقاط استان و هموطنان و حتی خارج از کشور بتوانند از این فضای بی‌نظیر در ایران و جهان دیدن کنند.

فرماندار شهرستان دشتی یادآور شد: در کمیته برنامه‌ریزی پیشرو اگر خداوند توفیق دهد سعی می‌کنیم که بتوانیم تامین اعتبار کنیم و راه دسترسی به اینجا ایجاد شود و فضایی ایجاد کنیم تا افراد بتوانند با آرامش خاطر در این مکان بیتوته کنند.

وی افزود: شش کیلومتر آسفالت، برق‌رسانی، آبرسانی و احداث و ایجاد سرویس‌های بهداشتی در برنامه‌های سال‌جاری برای منطقه دیدنی گنبد نمکی دشتی خواهد بود.

هاشمی تاکید کرد: از افرادی که در این مناطق حضور می‌یابند انتظار داریم تا از این طبیعت زیبا حفاظت استفاده کرده و از نوشتن یادگاری در این مکان بکر و زیبا جدا خودداری کنند و به قندیل‌های درون غارها دست نزنند.

هاشمی اضافه کرد: قندیل‌های بوجود آمده حاصل چند سال است که امروز مشاهده می‌کنیم و اشکالی که در این گنبد نمکی با رنگ‌های مختلف مشاهده می‌کنیم چشم هر بیننده‌ای را به خودش جلب می‌کند و امیدواریم همه بتوانیم از گنبد نمکی برای نسل‌های آینده حفاظت کنیم.

فرماندار دشتی خاطرنشان کرد: در سال گذشته بیش از 20 هزار نفر کوهنورد از گنبد نمکی زیبای دشتی بازدید کرده‌اند و در نوروز امسال نیز چند گروه کوهنورد از استان‌های مختلف کشور از این گنبد نمکی بازدید کردند.

وی افزود: از صدا و سیما، خبرگزاری‌ها، پژوهشگران و مطبوعات انتظار داریم تا گنبد نمکی دشتی را بیشتر به مردم نه تنها کشور بلکه خارج از کشور معرفی کنند.

انتهای پیام/66001/س40/ف4004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها