امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 19
۰۹:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73584
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از ستاد اجرایی خدمات سفر استان قم, عیسی رضایی اظهار داشت: بیت حضرت امام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از ستاد اجرایی خدمات سفر استان قم, عیسی رضایی اظهار داشت: بیت حضرت امام خمینی(ره)، تیمچه بازار، مقابر گنبد سبز، خانه ملاصدرا، کاروانسرای پاسنگان، مسجد جامع، گنجینه آثار مراجع، موزه زند و یزدان پناه از شاخص ترین آثار تاریخی استان قم است.

وی بیان داشت: 12 هزار و 763 نفر از بیت امام خمینی(ره)، 59 هزار و 847 نفر از تیمچه بازار، سه هزار و 97 نفر از مقابر گنبد سبز، هفت هزار و 469 نفر از خانه ملاصدرا، دو هزار و 563 نفر از کاروانسرای پاسنگان و سه هزار و 161 نفر نیز از مسجد جامع قم بازدید کردند.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان قم اضافه کرد: 12 هزار و 306 نفر از گنجینه آثار مراجع، یک‌هزار و 281 نفر از موزه یزدان پناه و 9 هزار و 458 نفر از موزه زند در این مدت بازدید کردند.

رضایی با اشاره به وجود 50 اثر تاریخی قابل بازدید در استان قم گفت: این اماکن شامل اماکن ثبت شده تاریخی و بقاع ثبت شده امامزادگان است.

وی در ادامه به تعداد بالای آثار تاریخی در قم اشاره کرد و افزود: 350 اثر ثبت شده در استان قم وجود دارد که برخی از این اماکن به دلایل مختلفی چون فراهم نبودن زیرساخت‌ها، نبود و یا مسدود بودن راه‌های و نیز شرایط آثار، امکان بازدید از همه اماکن وجود ندارد.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان قم یادآور شد: این آمار بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی ستاد، تعداد بازدیدکنندگان از 26 اسفندماه سال گذشته تا چهاردهم فروردین ماه امسال محاسبه شده است.

رضایی تصریح کرد: بیت تاریخی امام خمینی(ره) و موزه آثار مراجع امسال بیشترین بازدیدکنندگان را داشته است.

انتهای پیام/2258/ع30/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار