امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۳:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73585
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمد پنبه‌چی ظهر امروز در جمع خبرنگاران درباره تناقض آماری درباره فوتی‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمد پنبه‌چی ظهر امروز در جمع خبرنگاران درباره تناقض آماری درباره فوتی‌های ناشی از تصادف اظهار داشت: وقتی حادثه‌ تصادفی ایجاد می‌شود ممکن است مصدوم در محل حادثه فوت کند که نیروی انتظامی در محل حضور می‌یابد و اورژانس به ماموریت اعزام نمی‌شود.

وی تصریح کرد: برخی از تصادفی‌ها توسط اورژانس منتقل می‌شود ممکن است در بین راه فوت کنند و برخی از فوتی‌های ناشی از تصادف ممکن است چند روز پس از بستری شدن فوت کنند و داشتن سه تا آمار متفاوت در یک حادثه طبیعی است.

مسئول کمیته بهداشت و درمان ستاد اجرایی خدمات سفر استان مازندران بیان داشت: در آمار تصادفی که در بین راه فوت می‌شود پلیس در گزارش خود مصدوم ثبت می‌کند و این در حالی است که مصدوم در بین راه فوت کرده و پلیس در جریان فوتی بین راه قرار نمی‌گیرد.

این مسئول در ادامه خاطر نشان کرد: مرجع رسمی آمار فوتی‌های پزشکی قانونی است که در آمار پزشکی قانونی میزان فوتی‌های ناشی از تصادف از ابتدای سفرهای نورزی تاکنون 44 نفر اعلام شد.

پنبه‌چی تعداد معاینات غیرتصادفی پزشکی قانونی در ایام نوروز را 68 نفر اعلام کرد.

پنبه‌چی در ادامه به همکاری هلال احمر با دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز اشاره کرد و گفت: هلال احمر مازندران در این ایام 529 ماموریت انجام داد که این ماموریت‌ها در راستای امداد رسانی تصادف بود.

وی کل بیماران ویزیت شده در مراکز بهداشتی درمانی را 40 هزار و 51 مورد اعلام کرد و گفت: 13 هزار و 50 نفر از ابتدای نوروز تاکنون در مراکز بهداشتی درمانی مازندران بستری شدند.

رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اجرایی خدمات سفر استان مازندران در ادامه به بازرسی‌های انجام شده دانشگاه از مراکز عرضه مواد غذایی نیز اشاره کرد و گفت: در بازدید از 8 هزار و 165 اماکن عرضه مواد غذایی 6 هزار و 630 کیلو گرم مواد غذایی فاسد کشف و معدوم شد.

وی در پایان اضافه کرد: در همین راستا 202 پرونده به مراجع قضائی ارسال و هشت واحد متخلف نیز پلمب شد.

انتهای پیام/86004/ع30/ض1002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها