امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۸:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73587
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با اعلام این مطلب افزود: کار پلیس باعث ایجاد آرامش روانی و سلامت جامعه می‌شود و بنده امروز برای تشکر از زحمات پلیس در این مرکز حاضر شده‌ام.

وی تصریح کرد: نشانه‌هایی که امروز از فعالیت پلیس می‌بینیم حکایت از آن دارد که پلیس توانسته است به جایگاه اصلی خودش برگردد که این جایگاه همان محل اتکای مردم خواهد بود.

لاریجانی تصریح کرد: همه افراد نیازمند آن هستند که در مواقع حساس و خطرناک پشتوانه‌ای داشته باشند تا به محض وقوع مشکل آن پشتوانه از حقوق آنها دفاع کند که این پشتوانه همانا نیروی انتظامی است که امروز دارد به این جایگاه نزدیک می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در گذشته در نحوه فعالیت پلیس مشکلاتی وجود داشت اعم از نحوه برخورد با مجرمین و متخلفان رانندگی اما امروز می‌بینیم در جهت اصلاح آن رفتارها گام‌های خوبی برداشته شده است و روند مثبتی را شاهد هستیم.

لاریجانی به تصویب قانون راهنمایی و رانندگی در سال 89 اشاره کرد و گفت:‌ معمولاً از قوانین تصویب شده نمی‌توان توقع زودبازده بودن را داشت اما امروز بررسی‌ها و گزارش‌های ناجا حکایت از آن دارد این قانون تأثیرات خود را گذاشته و تأثیراتش هم مثبت بوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هرچند که در زمینه وقوع تخلفات رانندگی و حوادث عوامل متعددی نظیر جاده و نوع خودرو نیز نقش دارد اما به نظر بنده بی‌انضباطی رکن مهم‌تری در وقوع حوادث و تصادفات جاده‌ای دارد.

وی گفت: همین موضوع باعث می‌شود تا ضرورت توجه به مقوله فرهنگ بیش از پیش خودنمایی کند و در این زمینه نباید از این امر غافل شد که در کشور باید یک درک عمومی نسبت به تخلفات رانندگی و حوادث جاده‌ای ایجاد شود.

لاریجانی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در پیام ابتدای سال خود در مشهد مقدس  بر عمومی شدن مسئله اقتصاد تأکید کردند زیرا ایشان نیز به درستی بحث عزم ملی و همت عمومی را مورد توجه قرار دادند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هرچقدر پلیس تلاش کند و ما در مجلس قانون تصویب کنیم تا زمانی که درک عمومی و عزم راسخ برای مقابله با تخلفات و حوادث وجود نداشته باشد به موفقیت دست پیدا نخواهیم کرد.

وی اقدام پلیس راهور را مبنی بر تأکید بر فرهنگ و آموزش‌های فرهنگی به مردم را نکته قابل توجهی برشمرد و گفت: در این مسیر رسانه‌ها هم باید به کمک پلیس بیایند و در هم‌افزایی فرهنگی نقش ایفا کنند.
ادامه دارد...
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها