امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73590
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود و در جمع فرماندهان و مسئولان پلیس راهنمایی و رانندگی کشور گفت: هر کشوری برای ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود و در جمع فرماندهان و مسئولان پلیس راهنمایی و رانندگی کشور گفت: هر کشوری برای خودش اولویت‌ها و الزاماتی را ترسیم می‌‌کند که رسانه‌های گروهی در جهت دستیابی به آن اولویت‌ها، فعالیت خود را متمرکز می‌کنند.

وی تأکید کرد: اگر امروز از بنده درباره اولویت‌ها و الزامات کشور پرسیده شود به طور قطع مسئله اقتصاد، سیاست‌ خارجی و امنیت اجتماعی سه اولویت اصلی کشور خواهند بود.

لاریجانی گفت: حال باید به این موضوع توجه داشته که رسانه‌ها با توجه به این اولویت‌بندی، اطلاع‌رسانی‌های خود را در جهت تحقق این سه هدف تنظیم کنند.

وی به ضرورت توجه به مقوله امنیت اجتماعی اشاره کرد و گفت: یکی از زیرمجموعه‌های امنیت اجتماعی به طور قطع مسئله تلفات و حوادث جاده‌ای است حالا با پیش‌فرضی که در گذشته به آن اشاره شد می‌‌طلبد که رسانه‌های گروهی در این زمینه ورود بهتری پیدا کرده و پلیس را در جهت کاهش تلفات جاده‌ای یاری کند.

لاریجانی به فعالیت‌های مستمر و همیشگی پلیس اشاره کرد و گفت: می‌بینیم که پلیس چه در بحث مقابله با متخلفان رانندگی و چه در مقابله با اشرار و برهم‌زنندگان نظم عمومی بسیار جدی عمل می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه ما امروز شاهد برخی مشکلات نظیر تورم و بیکاری هستیم که این‌ها موضوعات مهمی است و تا چرخ تولید راه نیفتد نمی‌توانیم آنها را حل کنیم و البته بدانیم که تنها با سر دادن شعار هم این مشکلات مرتفع نخواهد شد.

وی تصریح کرد: ما در زمینه زیرساخت‌های جاده‌ای و حمل‌ونقل عمومی ضعف‌هایی داریم که باید رفع این ضعف‌ها در اولویت‌های کاری ما قرار گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نوع و کیفیت اتومبیل‌ها مهم است و سخت‌گیری ناجا برای بالا بردن کیفیت باید به حساس شدن دولت در نحوه تولید خودروها بینجامد.

وی گفت: رقابت در تولید خودرو و افزایش کیفیت باید مورد توجه قرار گیرد زیرا ما در طول سال‌های گذشته رقابتی بین خودروسازان شاهد نبودیم.

لاریجانی گفت: یکی از معضلات ما این است که براساس نظر قانون اساسی سازمان استاندارد وابسته به قوه مجریه است و این احساس خطر وجود دارد که این سازمان نتواند کار خود را درست انجام دهد.

رئیس مجلس شورای اسلامی به مسئولیت خطیر رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی حوادث و معضلات اشاره کرد و گفت: به نظر بنده آن چیزی که اطلاع‌رسانی آن به نفع مردم و کشور نیست کشمکش‌های سیاسی است در حالی که اطلاع‌رسانی در مورد نحوه وقوع برخی جرائم و حوادث برای مردم مؤثر خواهد بود و به آنها کمک می‌کند تا در راه مقابله با آن موفق شود.

لاریجانی در بخش انتهایی سخنان خود به موضوع شهادت طلبه ناهی از منکر اشاره کرد و گفت:‌ در خصوص این فرد اقدامات پزشکی و درمانی انجام شد که مؤثر واقع نشد و ما در مجلس این آمادگی را داریم تا در صورت ارائه پیشنهاد از جانب قوه قضاییه و پلیس برای حمایت هرچه بیشتر از آمران به معروف و ناهیان از منکر قوانین لازم را به تصویب برسانیم.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها