امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۸:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73602
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سال 93 در حالی آغاز شد که بر خلاف سال گذشته امسال از روز نخست قانون بودجه این ...

به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سال 93 در حالی آغاز شد که بر خلاف سال گذشته امسال از روز نخست قانون بودجه این سال به اجرا گذاشته می‌شود.

بودجه سال 93، اسفندماه از سوی رئیس مجلس برای اجرا به رئیس جمهور ابلاغ شد و از ابتدای سال 93 لازم الاجرا خواهد بود.

در بودجه سال 93 بودجه مراکز علمی و فناوری کشور به تفکیک بیان شده و هرکدام از دستگاه‌های مختلف فعال در حوزه علم و فناوری بودجه مشخصی برای ادامه فعالیت خود دریافت می‌کنند.

بر این اساس بودجه شرکت‌های دانش بنیان در سال 93 مبلغی معادل 700 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در این ارتباط گفت: بودجه سال آینده شرکت‌های دانش‌بنیان 700 میلیارد تومان است.

وی با اشاره به فعالیت پارک‌های علمی و فناوری در سطح کشور گفت: این پارک‌ها پوشش خوبی برای شرکت‌های دانش‌بنیان هستند و به همین دلیل صندوق این پارک‌ها باید تقویت شود.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در ادامه با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی ابتدا باید بحث فرهنگ‌سازی صورت گیرد؛ با این کار دانشگاه‌ها می‌توانند محصولات علمی خود را تجاری‌سازی کنند.

وی گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان از مالیات معاف بوده و از شرکت‌های نوپا نیز حمایت می‌شود.

واضح است که حمایت از توسعه شرکت‌های دانش بنیان و توسعه آنها اقدامی است در جهت اجرای اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدات ملی. امید است با توجه به کسری بودجه دستگاه‌های مختلف که هرساله رخ می‌دهد، در سال جدید 700 میلیارد تومان بودجه شرکت‌های دانش بنیان بطور کامل پرداخت شود تا در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی خللی وارد نشود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها