امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۸:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73607
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کامران نجف زاده سفیر ویژه یونیسف در حاشیه بازدید از یک مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست، اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کامران نجف زاده سفیر ویژه یونیسف در حاشیه بازدید از یک مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست، اظهار داشت: کودکانی که پشت چراغ های قرمز می‌بینید که بادکنک می فروشند یا عروسک عنکبوتی یا میان زباله‌ها می‌گردند و پشت چراغ قرمز ها اسفند دود می‌کنند، هفتاد درصدشان ملیت غیر ایرانی دارند. این کودکان چون اکثرا بدسرپرستند و از طرفی تابعیت بیگانه دارند، نمی‌توانند تحت پوشش بهزیستی قرار بگیرند و روش‌هایی چون صرفا جمع آوری آنها یا بازگرداندنشان به افغانستان یا پاکستان و سایر کشورها هم با توجه به اینکه نهالی شکننده‌اند و گرچه ایرانی نیستند اما کودکند، اخلاقی نیست.
سفیر کودکان بهزیستی با مصیبت خواندن آمارهایی که در این باره از سوی منابع موثق و رسمی منتشر شده گفت: آمارهای تلخی از خشونت و ایدز و انواع بزه در میان آنان دیده می شود و شاید از اینجا به بعد نهادها و سازمان های بین الملل نیز باید به کمک بیایند و کاری برای آینده شان کرد که ما خواسته یا ناخواسته در یک کشتی نشسته ایم.
نجف زاده خاطرنشان کرد: من با خانم طویلا رییس منطقه ای بهداشت جهانی در مشهد دیدار کردم و نقطه نظراتمان را گفتیم.ب امسوول پیشگیری بهداشت جهانی هم ملاقاتی داشتیم و آنجا هم دغدغه هایمان رامطرح کردیم و رایزنی هایمان در این باره با دوما وزیرخارجه اسبق فرانسه که دستی برآتش امورخیریه دارد نیز کماکان باقیست. ان شاء الله امسال بیشتر به موضوع کودکان کار خواهیم پرداخت.
وی ادامه داد: دعوتنامه ای هم برای نشست جهانی کودکان کار قربانیان خشونت فرستادند که در فیلادلفیای آمریکا برگزار می شد و نماینده ایران بودم اما با وجود مهیا کردن همه امکانات سفراز طرف ایشان شرکت نکردیم چون برداشت این بود که بیشتر به حاشیه علاقه دارند تا متن و ترجیحا بجای همایش و نمایش، چاره ای میدانی و عملیاتی برای این کودکان باید اندیشید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها