امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۲:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73620
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «فریده نیکزاد» رئیس کمیسیون رسانه‎های کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان بعد از ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «فریده نیکزاد» رئیس کمیسیون رسانه‎های کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان بعد از ظهر دیروز در یک نشست خبری در کابل اعلام کرد که 9 رسانه داخلی این کشور برنامه‎های انتخاباتی خود را به صورت مداوم منتشر کرده‎اند.

نیکزاد در این زمینه از رسانه‎ای نام نبرد اما گفت: برخی از تلویزیون‎های داخلی این کشور پس از ساعت 12 شب گذشته که دوره سکوت انتخاباتی آغاز شده بود، برنامه‎های انتخاباتی خود را منتشر کرده‎اند.

وی افزود: مسئولان این کمیسیون پس از انتشار این برنامه‎ها با مسئولان رسانه‎های متخلف تماس گرفته و به آنها هشدار داده‌اند.

به گفته وی، پس از هشدار این کمیسیون رسانه‎های مذکور پخش برنامه‎های انتخاباتی خود را متوقف کرده‎اند.

کمیسیون رسانه‎های کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان فعالیت رسانه‎ها را در دوره رقابت‎های انتخاباتی قانع کننده خواند و گفت: رسانه‎ها در این دوره توازن را در نظر گرفته‌اند.

این مسئول کمیسیون انتخاباتی همچنین به ارائه گزارش مالی رسانه‎های داخلی افغانستان اشاره کرد و گفت: تاکنون تنها یک روزنامه گزارش مالی خود را به این کمیسیون ارائه داده است.

وی تأکید کرد: رسانه‎ها تا اعلام نتایج نهایی انتخابات فرصت دارند گزارش‎های مالی خود را به این کمیسیون ارائه کنند.

نیکزاد از تمام رسانه‎های داخلی و خارجی در این کشور خواست تا در روز برگزاری انتخابات رویدادهای امنیتی را بزرگ نمایی نکنند زیرا باعث نگرانی مردم و عدم مشارکت آنان در انتخابات خواهد شد.

دفتر حمایت کننده رسانه‎های آزاد افغانستان (نی) نیز صبح روز گذشته در یک نشست خبری از تمام رسانه‎ها خواست که از انتشار رویدادهای امنیتی در روز انتخابات خودداری کنند.

انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان فردا برگزار می‎شود.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها