امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73638
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، به گفته بانک مرکزی روسیه، حجم انتقال پولی تاجیک‌ها از روسیه ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، به گفته بانک مرکزی روسیه، حجم انتقال پولی تاجیک‌ها از روسیه به تاجیکستان در سال 2013 نسبت به سال گذشته بیش از 520 میلیون دلار افزایش داشته‌ است.

به گفته این منبع، مبالغ انتقالی از روسیه عمدتاً توسط مهاجران تاجیک انجام شده و حساب متوسط و سرانه در یک مورد انتقال 351 دلار را تشکیل داده‌ است.

این منبع با تحلیل و بررسی عملیات انتقال مبلغ‌های منتقل‌شده از روسیه به تاجیکستان به این نتیجه رسیده که بیشتر عملیات پولی در سه‌ ماه چهارم سال 2013 انجام گرفته و طی این مدت مهاجران تاجیک یک میلیارد و 110 میلیون دلار به کشورشان منتقل کرده‌اند.

بانک مرکزی روسیه همچنین تصریح کرد: تاجیکستان پس از ازبکستان دومین کشور آسیای مرکزی است که بیشترین پول را از قبل کار مهاجرین دریافت کرده است.

به گفته این منبع، مهاجران ازبکستان طی سال 2013 بیش از 6 میلیارد دلار از روسیه به کشور خود انتقال داده‌اند.

در گزارش مالی بانک مرکزی روسیه همچنین ذکر شده که قرقیزها در مدت یک سال گذشته 2 میلیارد و 80 میلیون دلار، قزاق‌ها بیش از 455 میلیون دلار و ترکمن‌ها 39،9 میلیون دلار به کشورهایشان منتقل کرده‌اند.

بنا به آمار رسمی، میزان مهاجران جویای کار تاجیک در خاک روسیه بیش از یک میلیون 300 هزار نفر بوده و این افراد عمدتاً تا یک سال در این کشور می‌مانند.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها