امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۴:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73642
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک، «الماسبیک آتامبایف» این مطلب را در دیدار با «نیشا دسای بیسوال» معاون وزیر ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک، «الماسبیک آتامبایف» این مطلب را در دیدار با «نیشا دسای بیسوال» معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور کشورهای اسیای جنوبی و مرکزی در بیشکک بیان کرد.

این مقام وزارت امور خارجه آمریکا و رئیس جمهوری قرقیزستان در این دیدار مسائل مربوط به همکاری بین «بیشکک» و واشنگتن‌ را در زمینه‌های مورد علاقه بررسی کردند.

در این دیدار، معاون وزیر امور خارجه آمریکا از رئیس جمهوری قرقیزستان برای حمایت از تلاش‌ نیروهای ائتلاف بین‌المللی در امر تثبیت اوضاع در افغانستان سپاسگزاری و سهم مرکز ترانزیت «ماناس» در تامین امنیت در افغانستان و منطقه آسیای مرکزی‌ را با ارزش عنوان کرد.

رئیس جمهوری قرقیزستان نیز به نوبه خود تاکید کرد که کشورش همکاری با آمریکا را بر اساس منافع ملی در آینده نیز ادامه خواهد داد.

به گفته رئیس جمهور قرقیزستان، مسائل امنیت منطقه از موضوعات کلیدی در سیاست خارجی کشورش است.

بازدید دو روزه این مقام وزارت امور خارجه آمریکا از قرقیزستان در حالی است که واشنگتن و بیشکک اعلام کرده‌اند، پایگاه نظامی آمریکا در فرودگاه «ماناس» تا ماه جولای سال 2014 تخلیه و فعالیت آن تعطیل می‌شود.

بیسوال در دومین مرحله بازدید خود از آسیای مرکزی از قزاقستان، روز پنجشنبه وارد بیشکک شد.

به گفته منابع رسمی، وی در دیدار با مقامات این کشور همزمان با چشم‌انداز روابط دوجانبه، در مورد امنیت منطقه و رویدادهای اخیر در محدوده جامعه کشورهای همسود نیز تبادل نظر کرده‌ است.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها