امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۸:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73645
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 38
«نظیفه ذکی» عضو پارلمان افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، گفت: گزارش‎هایی رسیده به وی از منطقه ...

«نظیفه ذکی» عضو پارلمان افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، گفت: گزارش‎هایی رسیده به وی از منطقه «اندر» ولایت غزنی نشان می‎دهد که مخالفان مسلح دولت با هلی کوپتر تجهیز می‎شوند.

ذکی افزود که بر اساس این گزارش‎ها، مخالفان دولت افغانستان با هلی کوپتر سلاح‌های سبک و سنگین را دریافت و از آنان در برابر دولت این کشور استفاده می‎کنند.

این عضو پارلمان افغانستان تأکید کرد که در این منطقه حتی یک محل بازرسی مربوط به نیروهای امنیتی افغان وجود ندارد، بنابراین واضح است که این تجهیزات به مخالفان دولت داده شده است.

این عضو پارلمان افغانستان در ادامه از این که این هلی کوپتر از سوی کدام کشور بوده است گفت که این موضوع تاکنون روشن نشده و مقام‎های امنیتی نیز به این پرسش من جواب نداده‎اند.

ذکی افزود: در نشست اخیر پارلمان که «رحمت‎الله نبیل» حضور داشت از وی به طور کتبی خواستار توضیح در این مورد شدم، اما نبیل در این مورد سکوت اختیار کرد.

به گفته وی، رئیس امنیت ملی افغانستان در این مورد به وی تاکنون هیچ پاسخی نداده است.

دست کشورهای خارجی در این قضیه دخیل است

ذکی در ادامه گفت که دست کشورهای خارجی در این قضیه و قضایای دیگر افغانستان که سبب ناامنی می‎شوند، دخیل است.

به باور وی، مخالفان مسلح دولت افغانستان اگر حمایت کشورهای خارجی را با خود نمی‎داشتند، تاکنون از بین می‎رفتند.

این عضو پارلمان افغانستان تصریح کرد که مخالفان دولت افغانستان با حمایت کشورهای خارجی به صورت روز افزون قوی و قدرتمند می‎شوند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: تجهیز مخالفان دولت از سوی کشورهای خارجی به حدی رسیده که با هلی کوپتر در داخل افغانستان تجهیز و مسلح می‎شوند.

این ادعای عضو پارلمان افغانستان در مورد تجهیز مخالفان مسلح دولت از سوی کشورهای خارجی با هلی کوپتر در حالی است که چندی قبل عضو دیگر این مجلس مدعی تجهیز مخالفان دولت افغانستان از سوی نظامیان خارجی در غرب این کشور شده بود.

با این حال، اکثر کارشناسان افغان نیز بر این باورند که مخالفان دولت افغانستان از سوی آمریکا و پاکستان تجهیز می‎شوند و این 2 کشور در ناامنی‎های این کشور دست دارند.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها