امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73652
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 131
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، «جبهه القلمون» درحالی بار دیگر به کانون عملیات‌های ارتش سوریه تبدیل شد که ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، «جبهه القلمون» درحالی بار دیگر به کانون عملیات‌های ارتش سوریه تبدیل شد که کمتر کسی تصور می‌کرد، با شلعه‌ور شدن «جبهه ریف شمالی لاذقیه» این جبهه جایی برای گفتن داشته باشد.

اما در عین ناباوری نیروهای ارتش سوریه به آرامی به عملیات‌ نظامی خود در این منطقه ادامه دادند تا رهاورد آن آزاد سازی 2 شهرک «فلیطه» و «راس المعره» در هفته گذشته باشد و پس از آن عملیات آزاد سازی شهرک «رنکوس» به عنوان آخرین پایگاه اساسی و اصلی گروه‌های مسلح در منطقه القلمون را آغاز کنند که در ریف شمال غربی دمشق و در جوار مناطق مرزی لبنان قرار دارد.

براساس گزارش‌های میدانی به دست آمده، مزارع رنکوس و همچنین مزارع شهرک «بخعه» از 3 روز پیش تا امروز شاهد درگیری‌های شدید نیروهای ارتش سوریه با گروه‌های مسلح تکفیری است و طی آن نیروهای ارتش سوریه تلاش دارند، در اولین گام برای آزاد سازی شهرک رنکوس، این مزارع را تصرف کنند.

این عملیات ارتش سوریه با حمایت گسترده یگان توپخانه و نیروی هوایی ارتش سوریه در حال انجام است، در حالی‌که هم زمان با ‌آن نیروی هوایی ارتش سوریه پروازهایی بر فراز شهرک نیز داشته و طی آن برخی از مواضع گروه‌های مسلح در شهر را هدف گرفته و متهدم کرده است.

در این بین تاکید شده که کانون درگیری‌ها در روز گذشته، روستای «الصرخه» بود که شاهد شدیدترین و سخت‌ترین درگیری‌ها بین عناصر مسلح و نیروهای ارتش سوریه بود، چون نیروهای ارتش سوریه پیشروی به سمت این شهرک را با هدف آزاد سازی آن به عنوان یکی از اولین خطوط دفاعی شهرک رنکوس آغاز کردند و آزاد سازی آن زمینه را برای آزاد سازی رنکوس هموار می‌کند.

گروه‌های تروریستی پس از آزاد سازی یبرود و از دست دادن این شهر اقدام به تحکیم مواضع خود در این روستا و روستای «بخعه» کردند که در کنار یکدیگر اولین خطوط دفاعی شهرک رنکوس را تشکیل می‌دهند.

به اعتقاد کارشناسان میدانی و امور نظامی این منطقه نیز شاهد فرار عناصر مسلح به ویژه در 2 روستای «بخعه» و «الصرخه» به سوی «رنکوس» و تکرار سناریو «یبرود» است که از جمله دلایل آزاد سازی این شهر استراتژیک بود.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها