امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۰:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73653
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از بی‌بی‌سی، پلیس بلژیک برای مقابله با تظاهرکنندگان از ماشین‌های آب‌پاش و اسپری فلفل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از بی‌بی‌سی، پلیس بلژیک برای مقابله با تظاهرکنندگان از ماشین‌های آب‌پاش و اسپری فلفل استفاده کرده است. تظاهرکنندگان، که برخی از آنان اعضای اتحادیه‌های کارگری بودند، به سوی پلیس قلوه سنگ و پرتقال پرتاب کردند.
اعتراضات امروز در نزدیکی مقر اتحادیه اروپا در بروکسل برگزار شد. تظاهرکنندگان به سیاست‌های مالی انقباضی و قطع بودجه نهادهای عمومی، که به سیاست‌های ریاضتی مشهور است، اعتراض داشتند.
نهادهای اتحادیه اروپا از این سیاست‌های ریاضتی پشتیبانی می‌کنند. معترضان خواهان شرایط بهتری برای کارگران اروپایی بودند.
کنفدراسیون اتحادیه‌های کارگری اروپا برای برگزاری تظاهرات امروز فراخوان داده بود. حضور نیروهای پلیس در بروکسل چشمگیر بود و بسیاری از راه‌ها بسته شدند. این تظاهرات همچنین به بسته شدن سفارت آمریکا در بلژیک انجامید.
در پی بحران مالی جهانی که از سال ۲۰۰۸ و با وخامت مشکلات موسسات مالی و بانکی آمریکایی آغاز شد بسیاری از کشورهای اروپایی با رشد منفی و افزایش بیکاری مواجه بوده‌اند. دولت‌های کشورهایی همچون یونان، اسپانیا و قبرس با بهره از کمک‌های خارجی نیازهای خود را تامین‌ کرده‌اند.
اغلب ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا در سال‌های اخیر مخارج بخش عمومی، مانند بهداشت و آموزش را کاهش داده‌اند که این امر اعتراضات گسترده‌ای را به دنبال داشته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها