امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7366
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۴
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اهواز، منوچهر متکی در همایش هفتمین رئیس جمهور انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اهواز، منوچهر متکی در همایش هفتمین رئیس جمهور انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز در سالن آمفی تئا‌تر شهید مطهری دانشکده علوم این دانشگاه با بیان اینکه موضوع هسته‌ای ایران ربطی به اسرائیل ندارد اظهار کرد: در بحث هسته‌ای ایران در گذشته اراده سیاسی برای حل این موضوع در غرب وجود نداشت.

*دستیابی به حقوق

وی افزود: در حال حاضر این اراده در کشورهای غربی به‌وجود آمده که باید از این فرصت‌ها استفاده کنیم و به حقوق خود دست یابیم.

وزیر امور خارجه دولت‌های نهم و دهم در ادامه تصریح کرد: هم‌اکنون باید حق خود را به‌دست آوریم و آن را با تمام توان حفظ کنیم.

*رژیم جعلی اسرائیل

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه شاید برخی بخواهند موضوع هسته‌ای ایران را به اسرائیل، استکبار و امپریالیسم جهانی ربط دهند تاکید کرد: باید دقت کنیم تا در دام این تعریف‌ها و حرف‌ها نیفتیم، درست است که دلایل مختلفی دارد ولی ربطی به اسرائیل ندارد.

عضو سابق کابینه نهم و دهم خاطرنشان کرد: حل موضوع هسته‌ای و مذاکرات 5+1 به رژیم صهیونیستی مربوط نیست و حق دخالت در این کار را ندارد.

*نظریه‌ای کاملا مردود

وی به نظریه «مردمی بدون سرزمین و سرزمینی به مردم» برای هویت بخشی به رژیم جعلی اسرائیل اشاره کرد و گفت: این نظریه کاملا مردود است زیرا کسانی که به فلسطین آورده شده بودند از یهودیانی هستند که در کشورهای مختلف زندگی می‌کردند.

*زندگی مسالمت‌آمیز در فلسطین

متکی اضافه کرد: در سرزمین فلسطین هم از سالیان دور مسلمانان در کنار مسیحیان و یهودیان زندگی مسالمت‌آمیزی داشتند.

وی با تاکید بر این مطلب که ما رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناسیم خاطرنشان ساخت: اسرائیل را یک رژیم نامشروع می‌دانیم.

*مشروعیت بخشیدن به اسرائیل

به گفته وزیر سابق امور خارجه، خیلی‌ها تلاش کردند با فلسفه‌بافی، برای رژیم صهیونیستی مشروعیت بسازند ولی با گذشت چند دهه موفق نشدند.

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی در مجلس هفتم متذکر شد: 70 سال از تشکیل اسرائیل گذشته است ولی آنها حتی نتوانستند با برخی از کشورهای همسایه و اطراف خود رابطه برقرار کنند.

*حق مردم فلسطین

متکی با بیان اینکه هم‌اکنون سرزمین فلسطین توسط صهیونیست‌ها غصب شده است ادامه داد: باید از تمام ظرفیت‌های بین‌المللی خود استفاده کنیم تا حق مردم فلسطین به آنها بازگردد.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شعار خود را «عمل به شعارهای بر زمین مانده» عنوان کرد و گفت: این در کنار تمام کارهایی است که دیگر دوستان مطرح می‌کنند.
انتهای پیام/ 2329/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها