امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۷:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7368
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۴
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «سرگئی لاوروف» در مصاحبه با شبکه خبری المیادین گفت: مسکو هرگز تحت تاثیر شرایط کنونی، مواضع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «سرگئی لاوروف» در مصاحبه با شبکه خبری المیادین گفت: مسکو هرگز تحت تاثیر شرایط کنونی، مواضع خود را در بسیاری از مسائل اساسی تغییر نمی‌دهد و در نتیجه هیچ معامله پشت‌پرده‌ای با غرب وجود ندارد.

وی بار دیگر بر عزم کشور خود برای وفاداری به وعده‌هایی که به سوریه به خصوص درباره دفاع هوایی داده است، تاکید کرد.

لاوروف تاکید کرد که توافق روسیه و آمریکا درباره سوریه همچنان پابرجاست و مشارکت ایران در کنفرانس ژنو 2 نیز ضروری است اما با این حال هنوز توافقی با غرب در این باره صورت نگرفته است.

وی اظهار داشت: حزب‌الله در سوریه نمی‌جنگند بلکه از مقدسات شیعه حمایت می‌کند.

وزیر خارجه روسیه همچنین افزود که اظهارات «جان کری» وزیر خارجه آمریکا درباره «بشار اسد» و مشارکت و یا عدم مشارکت وی در دولت انتقالی با دشواری متقاعد کردن معارضین به مذاکره با نظام سوریه مرتبط است.

وی بار دیگر تاکید کرد که تصمیم اتحادیه عرب مبنی بر اعطای کرسی سوریه به ائتلاف معارضین سوریه، در برابر حل‌وفصل بحران در این کشور مانع ایجاد می‌کند.

وی تصریح کرد که بین واشنگتن و مسکو همچنان اختلاف وجود دارد به خصوص درباره برنامه‌های کنفرانس بین‌المللی که قرار است بزودی برگزار شود و علاوه بر آن مشارکت طرف‌ها در این کنفرانس است به گونه‌ای که مسکو اصرار دارد همه طرف‌هایی که در کنفرانس ژنو 1 شرکت داشتند به اضافه کشورهای همسایه سوریه، ایران و عربستان سعودی در این کنفرانس شرکت کنند در حالی که به نظر می‌رسد آمریکا سعی دارد تعداد شرکت‌کنندگان در این کنفرانس را به حداقل برساند و تنها کشورهای مشخصی که به داشتن روابط و حمایت از طرف‌های معارض معروف هستند در این کنفرانس شرکت کنند و چه بسا راه‌حل‌هایی که قرار است در آن ارائه شود به شکست کشانده شود.

لاوروف درباره نمایندگی معارضان سوریه در این کنفرانس نیز اظهار داشت که مسکو معتقد است مشارکت باید فراگیر و شامل همه طرف‌های معارض به استثنای گروه‌هایی که وی از آنها «افراطی و تروریستی» یاد کرد، باشد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها