امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73698
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۳۵
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از خبرگزاری رویترز، بزرگترین شرکت هواپیمایی جهان یعنی بوئینگ و شرکت موتور سازی جنرال ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از خبرگزاری رویترز، بزرگترین شرکت هواپیمایی جهان یعنی بوئینگ و شرکت موتور سازی جنرال الکتریک جمعه اعلام کردند که وزارت خزانه‌داری آمریکا تحت توافقنامه موقت کاهش تحریم‌ها که از ژانویه اجرایی شد، به آنها اجازه داده تا قطعات یدکی را برای هواپیماهای تجاری به ایران صادر کنند.

ریک کندی، سخنگوی شرکت جنرال الکتریک در این باره گفت: وزارت خزانه‌داری درخواست این شرکت برای سرویس کردن 18 موتوری که در دهه 1970 به ایران فروخته را تایید کرده است. قرار است این موتورها در تاسیساتی که متعلق به جنرال الکتریک است، تعمیر شوند.

وی افزود: مقامات جنرال الکتریک هفته آینده با مقامات ایرانی از ایران‌ایر و ام‌تی‌یو در استانبول دیدار خواهند کرد تا نیازهای ایران را بررسی کنند.

سخنگوی شرکت بوئینگ نیز اعلام کرد، این شرکت نیز این هفته مجوز یافته و با مقاماتی در ایران تماس گرفته‌اند تا مشخص شود تهران به چه قطعاتی نیاز دارد. به گفته وی، این مجوز صرفا شامل تجهیزاتی است که امنیت پرواز هواپیماهای بوئینگی را که پیش از انقلاب 1979 به ایران فروخته شده، تضمین کند. البته این مجوز اجازه نمی‌دهد، بحثی درباره فروش هواپیماهای جدید به ایران مطرح شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها