امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73702
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۳۵
تعداد بازدید: 90
ایرج رهبر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که آیا دستورالعمل مرحله سوم افزایش قیمت ...

ایرج رهبر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که آیا دستورالعمل مرحله سوم افزایش قیمت مسکن مهر به انبوه‌سازان ابلاغ شده است یا خیر؟ گفت: دستورالعمل مرحله سوم افزایش قیمت مسکن مهر چون شفاف‌ نبود باعث شده بود تفسیرهای متفاوتی در استانها از این دستورالعمل برداشت شود.

وی افزود: در مکاتباتی که با قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر داشتیم در خصوص اینکه این دستورالعمل شفاف نیست و استانها از این دستورالعمل تفسیرهای متفاوتی داشته‌اند قول گرفتیم دستورالعمل افزایش قیمت مسکن مهر شفاف‌تر شود.

رهبر خاطرنشان کرد: مدیران استانها به دلیل اینکه تفسیرهای متفاوتی از خاتمه قرارداد، پیشرفت فیزیکی و موقعیت جغرافیایی واحدهای مسکونی داشتند قیمت‌های متفاوتی استخراج کرده بودند به همین دلیل مهرآبادی مجری طرح مسکن مهر قول داد این دستورالعمل را شفاف‌تر کنند.

رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان تأکید کرد: عدم شفافیت دستورالعمل افزایش قیمت مسکن مهر باعث شده است تا تنها 10 درصد مدیران استانها بتوانند تصمیم درستی اتخاذ کنند.

وی در پاسخ به  این سؤال که آیا دولت یازدهم در خصوص پیشنهاد پرداخت وام 100 میلیونی ساخت و انتقال آن به خریداران اقدامی انجام داده است، گفت: پیشنهاد پرداخت وام 100 میلیونی ساخت مسکن و انتقال آن به خریداران در زمستان 91 به دولت  ارائه شد اما هنوز در این خصوص هیچ تصمیم جدی گرفته نشده است.

رهبر ادامه داد: تأمین این میزان وام نیازمند برنامه‌ریزی بانک‌ها و یا فروش اوراق مشارکت و پس‌انداز مردم است.

وی اضافه کرد: مطمئناً با پرداخت تسهیلات 100 میلیونی کیفیت و تکنولوژی ساخت مسکن بالا می‌رود و می‌توان برای اقشار مردم در سطوح متفاوت مسکن احداث کرد.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها