امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۷:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73703
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۳۵
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، طی سال های گذشته به طور معمول، ایام پس از برگزاری جشنواره فیلم فجر تا عید نوروز و آغاز اکران نوروزی سینماها زمستان ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، طی سال های گذشته به طور معمول، ایام پس از برگزاری جشنواره فیلم فجر تا عید نوروز و آغاز اکران نوروزی سینماها زمستان واقعی سینمای ایران را رقم می زند و در این مدت، سینمای ایران نه در حوزه تولید و نه در حوزه نمایش از اندک گرمای همیشگی نیز برخوردار نیست. امسال در ماه های بهمن و اسفند16 فیلم جدید موفق به دریافت پروانه ساخت شدند که از این بین برخی از فیلم ها در مرحله پیش تولید قرار گرفته اند و برخی دیگر پس از تعطیلات نوروزی وارد مرحله پیش تولید می‌شوند.

بنا بر این گزارش، تعدادی از فیلم سازانی که پروانه ساخت خود را در طول سال جاری دریافت کرده اند فاصله مابین جشنواره فیلم فجر تا عید نوروز را وقف انجام مراحل پیش تولید و تولید پروژه های خود کردند. در ادامه اسامی و وضعیت تولید پروژه های سینمایی از سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر تا نوروز 93 را بررسی می کنیم.

1 فیلم سینمایی «دوران عاشقی»  به کارگردانی و تهیه کنندگی (علیرضا رئیسیان)، این فیلم در مرحله پیش تولید است.

2 فیلم سینمایی «پدرکشی» به کارگردانی (علیرضا نادری) و تهیه کنندگی (امیر سید زاده)، پیش تولید این فیلم به طور کامل انجام شده و فیلمبرداری از سال آینده آغاز می‌شود.

3 فیلم سینمایی «سومین سپیده دم» به کارگردانی (مرتضی هرندی)  و تهیه کنندگی (مجتبی هنرمند)، هیچ اطلاعاتی از این پروژه در دوماه گذشته منتشر نشده است و دسترسی به کارگردان ممکن نشد.

4 فیلم سینمایی «رویای مارسل» به تهیه‌کنندگی (سید امیر پروین حسینی) و کارگردانی (سید مسعود اطیابی)، این فیلم در مرحله پیش تولید است.

5 فیلم سینمایی «مثل زندگی» به کارگردانی (نادر معصومی) و تهیه‌کنندگی( بهروز رشاد) در مرحله پیش تولید است و فیلمبرداری آن از آخر اسفند آغاز می‌شود.

6 فیلم سینمایی آتش و قداره، «آتش و قداره» به تهیه‌کنندگی (ید الله صمدی) و کارگردانی (محمد عرب)، این فیلم در مرحله پیش تولید است.

7 فیلم سینمایی «جای خالی شکوه» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی (محسن دامادی)،صدور  پروانه ساخت این فیلم در بهمن ماه گذشته اعلام شد.

8 فیلم سینمایی «موقت» به تهیه‌کنندگی (حسن آقا کریمی) و کارگردانی (امیر عزیزی)، این فیلم در مرحله پیش تولید قرار دارد.

9 فیلم سینمایی «مزار شریف» به تهیه‌کنندگی (منوچهر شاهسواری) و کارگردانی (عبدالحسن برزیده)، این فیلم  در مرحله فیلمبرداری است.

10 فیلم سینمایی «گیتا» به تهیه‌کنندگی (مجید انصاری – ناصر عنصری) و به کارگردانی (مسعود مددی) در مرحله  پیش تولید قرار گرفته است، قرار است این فیلم در صورت جذب سرمایه گذار سال آینده کلید بخورد.

11 فیلم سینمایی «از هر نظر معمولی» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی (عبدالرضا کاهانی)، این فیلم در مرحله جذب سرمایه گذار است و در بهار سال 93 کلید خواهد خورد.

12 فیلم سینمایی «کلید رو بده خلاص شو» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی (مرتضی رزاق کریمی)، این فیلم در مرحله پیش تولید است  و بازنویسی فیلمنامه و انتخاب بازیگرهای این پروژه جاری است.

13 فیلم سینمایی «بازداشت» به تهیه‌کنندگی (مهدی کریمی) و کارگردانی (غلامرضا رمضانی) در مرحله پیش تولید است و احتمالا از فروردین ماه وارد مرحله تولید می‌شود.

14، فیلم سینمایی «یازده سالگان» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی (هوشنگ درویش پور) پروانه ساخت این فیلم در ماه جاری صدر شد.

15، فیلم سینمایی «مردمانی که من می شناسم» به تهیه‌کنندگی (سید امیر سید زاده) و کارگردانی (ناهید حسن زاده)، این فیلم در ماه جاری پروانه ساخت دریافت کرده است و قرار است پیش از پایان سال کلید بخورد.

16، فیلم سینمایی«مستانه» به تهیه کنندگی به کارگردانی حسین فرح بخش و تهیه کنندگی عبدالله علیخانی، فیلمبرداری این فیلم دوشنبه گذشته پایان یافت و فیلم وارد مرحله تدوین و صداگذاری شده است.

17، فیلم سینمایی«آتش بس 2» به تهیه کنندگی «محمد نیک بین» و کارگردانی «تهمینه میلانی»، فیلمبرداری این فیلم در نیمه دوم اسفند ماه تمام شد و تدوین آن توسط مستانه مهاجر آغاز شده است.

18، فیلم سینمایی «خانه دختر» به تهیه‌کنندگی (محمد شایسته) و کارگردانی(شهرام شاه حسینی) در ماه جاری پروانه ساخت گرفت.

19، برای فیلم سینمایی «نقاب و آینه» به تهیه‌کنندگی (روح الله برادری) و کارگردانی (بهتاش صناعی ها) در ماه جاری پروانه‌ ساخت صادر شد.

20، فیلم سینمایی «خواب و بیداری» به تهیه‌کنندگی (مریم شفیعی) و به کارگردانی (حمید امجد) پروانه ساخت دریافت کرد.

،21 (محمد نشاط) به عنوان تهیه کننده  و (سیروس الوند) کارگردان برای فیلم «این سیب هم برای تو» پروانه ساخت گرفتند.

22 «هزارتوهای تهران» به تهیه کنندگی تهمینه میلانی و به کارگردانی عباس خواجه‌وند در مرحله پیش تولید است.

23 «به بادبادک شلیک نکنید» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی حسین قاسمی جامی پروانه ساخت

24 فیلم سینمایی «توده» به تهیه‌کنندگی (منیژه حکمت) و (علیرضا سرتیپی) وبه کارگردانی کیارش اسدی زاده در این ماه پروانه ساخت دریافت کرد.

25 « یک شهروند کاملأ معمولی» به تهیه کنندگی (سعید آرمند) و به کارگردانی (مجید برزگر) پروانه ساخت گرفت.

26 «پنجاه کیلو آلبالو» به تهیه کنندگی و کارگردانی (مانی حقیقی) در این ماه پروانه ساخت دریافت کردو پس از تعطیلات نوروز پیش تولید آن آغاز می شود.

27 «رخ دیوانه » به تهیه کنندگی (بیتا منصوری) و کارگردانی (ابوالحسن داوودی) پروانه ساخت گرفت و پیش تولید آن سال آینده آغاز می‌شود.

28، «شهر موشها» به کارگردانی (مرضیه برومند) و تهیه کنندگی (منیژه حکمت) و (علی سرتیپی) در مراحل پایانی فیلمبرداری است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها