امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۹:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73716
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۳۵
تعداد بازدید: 148
همایون هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، با اشاره به اختلال استرس پس از سانحه اظهار داشت: از نظر پزشکی اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) ...

همایون هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، با اشاره به اختلال استرس پس از سانحه اظهار داشت: از نظر پزشکی اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) پس از مدتی در فاز مزمن تبدیل به افسردگی و اختلالات روانی می‌شود که نیاز به مداخلات جدی‌تر دارد. در حوزه سلامت روان به ویژه اضطرابی که در بین گروه‌های خاصی وجود دارد سازمان بهزیستی سال 91 برنامه پایلوتی در مهدهای کودک اجرا کرد.

وی افزود: نتایج نشان داد که تعدادی از کودکان دچار استرس‌های خانوادگی و اضطراب هستند. در حوزه استرس‌های بعد از بلایا طرحی به نام «محب» داریم که مداخلات بهنگام و اثر بخش در حین و بعد از بلایا انجام می‌دهد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور، بازتوانی حادثه‌دیدگان و نزدیکان آنها را یکی از وظایف این سازمان برشمرد و از مداخلات کارکنان سازمان بهزیستی در ورزقان، بوشهر و خراسان خبر داد: در 3 حادثه ورزقان، بوشهر و خراسان جنوبی مداخلات خوبی داشتیم که منجر به تقدیر ائمه جمعه و مقامات استان‌های مذبور از کارکنان سازمان بهزیستی شد.

وی طرح محب را مستند، قائم به علم و مدل مددکاری عنوان و افزود: این طرح می‌تواند در ارتقاء سلامت روان افراد در معرض آسیب‌ و بعد از آن موثر باشد.

هاشمی گفت: ستاد حوادث غیر مترقبه مستقر در وزارت کشور این پکیج را در اختیار سازمان بهزیستی قرار داده است. ما گروه‌هایمان را در 2 حوزه مداخله و پیشگیری آموزش می‌دهیم تا این طرح را در بلایا اجرا کنند.

وی با اشاره به هماهنگی درون سازمانی افزود: ناوگانی قوی در حوزه سخت‌افرازی، نرم‌افزاری و انسانی داریم که اگر این‌ها را به خوبی در کنار هم قرار دهیم می‌توانیم کاری اثربخش در حوزه مداخلات قبل، حین و پس از آسیب و پیشگیری از انجام دهیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: به نظر ما سلامت روان یکی از اقدامات و اصلی ‌ترین کارهای سازمان بهزیستی برای جلوگیری از معلولیت‌های ناشی از بلایا است.

وی خاطر نشان کرد: طرح ما دائمی است و سازمان بهزیستی با طرح محب به سلامت روان اجتماع کمک خواهد کرد.

شهروندان ایرانی از سراسر کشور می توانند سؤالات خود را درباره مسائل بهداشتی و درمانی با شماره تلفن 02188911667 یا ایمیل moshaversalamat@farsna.com با خبرنگاران گروه بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در میان بگذارند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها