امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73734
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۳۲
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بزرگترین شرکت هواپیمایی جهان یعنی بوئینگ و شرکت موتور سازی جنرال الکتریک، روز ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بزرگترین شرکت هواپیمایی جهان یعنی بوئینگ و شرکت موتور سازی جنرال الکتریک، روز گذشته‌ اعلام کردند که وزارت خزانه‌داری آمریکا تحت توافقنامه موقت کاهش تحریم‌ها که از ژانویه اجرایی شد، به آنها اجازه داده تا قطعات یدکی را برای هواپیماهای تجاری به ایران صادر کنند.

در این راستا یکی از دست‌اندکاران حمل و نقل هوایی کشور در این‌باره به فارس گفت: مجوز آمریکا به بوئینگ و جنرال الکتریک برای فروش قطعات هواپیما به ایران عمدتاً مشمول ایران‌ایر است.

وی ادامه داد: اگر این اتفاق رخ دهد‌ موجب می‌شود بقیه شرکت‌های اروپایی نیز بر ای فروش قطعات هواپیما به ایران ترغیب شوند ضمن آنکه در راستای انتقال قطعات هواپیما سرعت عمل به خرج دهند و رقابتی برای جذب بازار ایران داشته باشند.

وی بیان کرد: با وجود مشکلات نقل و انتقال منابع بانکی و تحریم‌ها در این‌باره، به نظر می‌رسد این پروسه زمان‌بر است و تا دو الی سه ماه آینده عملیاتی شود.

این مقام مسئول بیان کرد: در حیطه فروش قطعات یدکی هواپیما برای ایران، مشکلاتی نظیر نقل و انتقال پول، حمل و نقل قطعات و بیمه آنها کماکان وجود دارد.

وی اضافه کرد: به نظر می‌رسد با این مجوز آمریکا، فعلاً موانع اداری نقل و انتقال و فروش قطعات یدکی هواپیما به ایران رفع شده است اما رفع دیگر موانع که ذکر شد، کمی زمان‌بر است.

به گزارش فارس ریک کندی، سخنگوی شرکت جنرال الکتریک در این باره گفته است: وزارت خزانه‌داری درخواست این شرکت برای سرویس کردن 18 موتوری که در دهه 1970 به ایران فروخته را تأیید کرده است؛ قرار است این موتورها در تأسیساتی که متعلق به جنرال الکتریک است، تعمیر شوند.

وی افزود: مقامات جنرال الکتریک هفته آینده با مقامات ایرانی از ایران‌ایر و ام‌تی‌یو در استانبول دیدار خواهند کرد تا نیازهای ایران را بررسی کنند.

سخنگوی شرکت بوئینگ نیز اعلام کرد، این شرکت نیز این هفته مجوز یافته و با مقاماتی در ایران تماس گرفته‌اند تا مشخص شود تهران به چه قطعاتی نیاز دارد. به گفته وی، این مجوز صرفا شامل تجهیزاتی است که امنیت پرواز هواپیماهای بوئینگی را که پیش از انقلاب 1979 به ایران فروخته شده، تضمین کند. البته این مجوز اجازه نمی‌دهد، بحثی درباره فروش هواپیماهای جدید به ایران مطرح شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها