امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73751
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۳۲
تعداد بازدید: 89
محمدعلی وکیلی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه عمر مطبوعات در کشور ما پایین است،‌ اظهار داشت: بخش خصوصی رغبتی برای سرمایه‌گذاری در این ...

محمدعلی وکیلی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه عمر مطبوعات در کشور ما پایین است،‌ اظهار داشت: بخش خصوصی رغبتی برای سرمایه‌گذاری در این حوزه ندارد و بر همین اساس اقتصاد مطبوعات، اقتصاد لرزان و متزلزلی است.

مدیرمسئول روزنامه ابتکار افزود: در چنین شرایطی ضریب امنیت شغلی خبرنگاران پایین است و اقتصاد خانواده مطبوعات نیز در سطح کمتری قرار دارد.

وی با بیان اینکه ما شاهد نابرابری در تخصیص منابع میان روزنامه‌های دولتی، شبه دولتی و روزنامه‌های بخش خصوصی کشور هستیم، ابراز داشت: این امر موجب رقابت نابرابر میان روزنامه‌های دولتی و خصوصی می‌شود.

وکیلی ادامه داد: این شرایط باعث شده دریافتی خبرنگاران هم‌سطح در رسانه‌های غیر دولتی و رسانه‌های دولتی نابرابر باشد و بر همین اساس میزان نارضایتی خبرنگاران رسانه‌های غیر دولتی بسیار بالاتر از میزان نارضایتی خبرنگاران دولتی و شبه دولتی است.

مدیرمسئول روزنامه ابتکار گفت: برای توسعه و تقویت امنیت شغلی راهکارهای متعددی وجود دارد که از جمله می‌توان به تغییر رویکرد دستگاه‌های نظارتی نسبت به تخلفات مطبوعات اشاره کرد به طوری که نگرش‌ها از جمعی دیدن تخلفات به فردی دیدن تخلفات سوق یابد.

وی تحقق این مهم را راهکاری موثر برای پایداری عمر مطبوعات کشور عنوان کرد و بیان داشت: این امر رغبت و تمایل بخش خصوصی را برای سرمایه‌گذاری در عرصه رسانه کشور افزون می‌کند و در نهایت امکان تقویت اقتصاد مطبوعات فراهم می‌شود.

وکیلی متذکر شد: هرآنچه اقتصاد مطبوعات بخش خصوصی تقویت شود ضریب امنیت شغلی خبرنگاران افزایش می‌یابد.

مدیرمسئول روزنامه ابتکار اضافه کرد: خاتمه دادن به نابرابری‌های حوزه رسانه‌ میان دولتی‌ها و غیر دولتی‌ها در تخصیص منابع و تسهیلات می‌تواند دیگر راهکار برای افزایش ضریب امنیت شغلی خبرنگاران و در نهایت افزایش طول عمر مطبوعات باشد.

وی یادآور شد: دریافتی خبرنگاران حوزه دولتی و با خبرنگاران بخش خصوصی با یکدیگر قابل قیاس نیست و همین امر باعث دامن زدن به نارضایتی‌ها در خانواده روزنامه‌های غیر دولتی می‌شود.
انتهای پیام/‌
برچسب ها:
آخرین اخبار