امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۰۴:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73755
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۳۲
تعداد بازدید: 30
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از یونهاپ، وزارت دفاع کره جنوبی از آزمایش موفقیت آمیز یک موشک بالستیک پیشرفته و توسعه ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از یونهاپ، وزارت دفاع کره جنوبی از آزمایش موفقیت آمیز یک موشک بالستیک پیشرفته و توسعه موشک‌های دوربرد خود خبر داد. این موشکها قادرند تمام خاک کره شمالی را هدفگیری کنند.

براساس این گزارش، کره جنوبی موشک بالستیک «هیونمو» با برد 300 کیلومتر را عملیاتی کرده و در حال توسعه موشکهای با برد بیشتر برای مقابله با تهدیدات کره شمالی و افزایش توان دفاعی خود در برابر همسایه شمالی است.

تنش در شبه جزیره کره از زمان آزمایش موشکی توسط کره شمالی در هفته گذشته و ماه قبل افزایش یافته است.

کره شمالی روز چهارشنبه ساعت 2:35 صبح (به وقت کره جنوبی و ژاپن) دو موشک با برد متوسط «رودونگ» به دریا شلیک کرده است.

در واکنش به آزمایشهای موشکی کره شمالی، وزیر دفاع ژاپن به ارتش این کشور دستور داده است که هرگونه موشک بالستیکی که از سمت کره شمالی پرتاب می‌شود را منهدم کنند.

وزارت خارجه آمریکا این اقدام کره شمالی را محکوم کرده و آن را اقدامی «تحریک‌آمیز» و «دردسرساز» خوانده است.

«ماری هارف»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته است: ما اوضاع شبه جزیره کره را به دقت دنبال می‌کنیم و از کره شمالی می‌خواهیم که خویشتنداری کند و از انجام اقدامات تهدیدآمیز بیشتر اجتناب کند.

وزارت دفاع کره جنوبی افزوده که این موشک به جز ژاپن، می‌تواند چین و روسیه را هم هدف قرار دهد.

اگرچه کره شمالی اخیرا چندین بار موشک‌های میان‌برد شلیک کرده است، اما این برای اولین بار طی پنج سال گذشته است که این کشور چنین موشک‌هایی را آزمایش می‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار