امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۲۳:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73771
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۳۲
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، سومین دور انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان از ساعت 8 صبح ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، سومین دور انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان از ساعت 8 صبح امروز (شنبه) آغاز شد.

این دور از انتخابات اولین انتخاباتی است که پس از خروج اشغالگران از خاک افغانستان و با مسئولیت نیروهای امنیتی افغان برگزار می‌شود.

در این دور از انتخابات ریاست جمهوری افغانستان حدود 17 میلیون رای دهنده شرکت می‌کنند.

زلمی رسول، عبدالله عبدالله، اشرف غنی احمد زی، قطب الدین هلال، گل آغاشیرزوی، عبدالرب رسول سیاف، امین ارسلا و داوود سلطان زوی 8 کاندیدایی هستند که افغان‌ها باید به آنها رای دهند.

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ضمن ارسال اخبار لحظه به لحظه انتخابات به صورت مجزا، در گزارش زیر نیز تمام اخبار را برای خوانندگان محترم به صورت یکجا قرار می‌دهد.
****
انتخابات ریاست جمهوری افغانستان آغاز شد+تصاویر
انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان ساعتی پیش آغاز شد و حدود 17 میلیون افغان واجد شرایط، رأی خود را به نفع کاندیدای مورد نظر خود به صندوق‎ها می‌ریزند.
صف‎های رأی‎دهی در ولایت «هلمند»/ تدابیر شدید امنیتی برای انتخابات اتخاذ شده است
سخنگوی ولایت هلمند در جنوب افغانستان ضمن ستایش از احساس مسئولیت مردم این ولایت در قبال سرنوشت سیاسی خود، اظهار داشت که در مرکز و مناطق مختلف این ولایت مردم با اشتیاق و انگیزه فراوانی، صف‎های طولانی رأی‎دهی تشکیل داده‎اند.
حضور «حامد کرزی» در پای صندوق رأی+ فیلم
رئیس‌جمهور افغانستان لحظاتی پیش با حضور در یکی از مراکز رأی‌دهی رأی خود را به صندوق ریخت و گفت: 16 فروردین برای مردم افغانستان سرنوشت ساز است.
معاون کرزی: کمیسیون انتخابات امانت‌دار رأی مردم افغانستان باشد
معاون دوم رئیس‌جمهور افغانستان با حضور در یکی از مراکز رأی‌دهی از کمیسیون مستقل انتخابات خواست تا به عنوان امانت‌دار راستین مردم افغانستان عمل کند.
رئیس کمیسیون مستقل انتخابات: روند انتخابات بدون چالش امنیتی آغاز شد
رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان دقایقی پس از آغاز روند رأی‌دهی اظهار داشت که انتخابات بدون هیچ چالش امنیتی در تمام مراکز رأی‎دهی آغاز شده است.
شهروندان «غزنی» بدون ترس از طالبان برای رأی‎دهی صف کشیدند
سخنگوی والی غزنی با اشاره به هشدار چند روز پیش طالبان به مردم این ولایت در مورد شرکت در انتخابات، اظهار داشت: مردم این ولایت پیش از آغاز رسمی زمان رأی‎دهی و بی‌توجه به هشدار طالبان در صف انتظار ایستاده بودند.
سخنگوی کمیسیون انتخابات: انتخابات مطابق برنامه در حال برگزاری است
سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان با اشاره به برنامه‎های تدوین شده این کمیسیون در آستانه انتخابات اظهار داشت که تمام فعالیت‎های انتخاباتی مطابق برنامه از پیش تعیین شده در جریان است.
صف‌های طولانی رأی‌دهی در کابل+تصاویر
انتخابات ریاست جمهوری افغانستان از صبح امروز در نقاط مختلف این کشور آغاز شد و در حال حاضر همه مراکز رأی گیری شاهد صف‎های طولانی برای اخذ آراء است.
چه کسی در افغانستان اولین رأی را به صندوق ریخت؟+تصاویر
«یوسف احمد نورستانی» رئیس کمیسیون انتخابات افغانستان اولین کسی بود که صبح امروز رأی خود را به صندوق انداخت و به این ترتیب روند انتخابات افغانستان به طور رسمی آغاز شد.
حضور مقامات و چهره‌های سرشناس هرات پای صندوق رأی+تصاویر
«اسماعیل خان» معاون اول «عبدالرب رسول سیاف» و «سید فضل الله وحیدى» والی هرات از جمله چهره‌های سرشناسی بودند که در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان شرکت کردند.
2 مقام امنیتی افغان به اتهام مداخله در روند انتخابات دستگیر شدند
وزارت کشور افغانستان از دستگیری 2 مقام دولتی به اتهام مداخله در روند انتخابات خبر داد.
حضور «عبدالله عبدالله» پای صندوق رأی+تصاویر
«عبدالله عبدالله» یکی از کاندیدای ریاست جمهوری افغانستان امروز ضمن حضور در پای صندوق رأی از تمامی شهروندان این کشور خواست که در پای صندوهای رأی حاضر شده و در انتخابات شرکت کنند.
حضور گسترده مردم ولایت «بلخ» در پای صندوق‌‎های رأی
سخنگوی والی ولایت بلخ در شمال افغانستان ضمن ابراز رضایت از روند برگزاری انتخابات در این ولایت، اظهار داشت: در حال حاضر این ولایت شاهد حضور گرم و گسترده مردم در پای صندوق‎های رأی است.
سخنگوی «عبدالله»: روند برگزاری انتخابات تاکنون رضایت‎بخش است
سخنگوی ستاد انتخاباتی «عبدالله عبدالله» نامزد ریاست جمهوری افغانستان با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت که برگزاری این روند تاکنون رضایت‎بخش بوده است.
حضور پرشور مردم در انتخابات افغانستان+فیلم
حضور مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان نسبت به دوره‌های گذشته این کشور بی‌سابقه توصیف شده است.
حضور گسترده مردم «بامیان» در انتخابات/نگرانی از اتمام تعرفه رأی‎دهی
فرمانده امنیتی ولایت بامیان ضمن ابراز اطمینان از وضعیت امنیتی در این ولایت، اظهار داشت که امروز هوای بامیان سرد و بارانی است اما حضور مردم در پای صندوق‎های رأی گسترده است.
مراکز رأی‎دهی افغانستان تا زمان اخذ رأی آخرین رأی‎دهنده باز است
سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرد با توجه به حضور بی‌سابقه مردم، مراکز رأی‎دهی تا زمان اخذ رأی از آخرین رأی‎دهنده باز خواهد بود.
سخنگوی والی ننگرهار: حضور مردم در انتخابات بی‌سابقه است
سخنگوی والی ننگرهار از حضور گسترده و پرشور مردم این ولایت در پای صندوق‌های رأی خبر داد و گفت که تمامی 383 مراکز رأی‌دهی در این ولایت به روی رأی‌دهندگان باز است.
ابراز رضایت سخنگوی ستاد زلمی رسول از روند برگزاری انتخابات
سخنگوی ستاد انتخاباتی «زلمی رسول» از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان با اشاره به آغاز روند رأی‎دهی اظهار داشت: حضور مردم در این روند پرشور است.
«تصاویر» حضور پرشور افغان‌ها در پای صندوق رأی
حضور پرشور مردم افغانستان در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی در این کشور منجر به خلق صحنه‌هایی دیدنی شد و پیر و جوان با حضور در صف‌های طولانی در انتظار رأی‌دهی هستند.
تمجید والی «قندهار» از تامین امنیت انتخابات
والی ولایت قندهار از فعالیت‎ نیروهای امنیتی برای تامین امنیت انتخابات این کشور قدردانی کرد.
استقرار صندوق‌های اخذ رأی در مرز افغانستان و پاکستان
با موافقت دولت افغانستان، پایگاهی برای اخذ رأی و  شرکت مهاجران افغان ساکن پاکستان در انتخابات امروز ریاست‌جمهوری افغانستان در مرز ۲ کشور دایر شد.
دستگیری ۶ نفر به اتهام تقلب در روند برگزاری انتخابات
وزارت کشور افغانستان از دستگیری ۶ نفر به اتهام تقلب در روند انتخابات ریاست جمهوری این کشور خبر داد.
حضور «عبدالرب رسول سیاف» در پای صندوق رأی+تصاویر
عبدالرب رسول سیاف یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به پای صندوق رأی رفت و رأی داد.
آشنایی با شیوه رأی‌دهی در انتخابات افغانستان
از شروط اصلی و اساسی حضور در انتخابات افغانستان سن ۱۸ سالگی و داشتن کارت رأی‌دهی است که توسط کمیسیون انتخابات در تمام نقاط افغانستان توزیع ‎شده است.
عضو ستاد انتخاباتی شیرزی وجود هرگونه تقلب در انتخابات را تکذیب کرد
عضو ستاد انتخاباتی «گل‌آغا شیرزی» یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اظهار داشت: فضای برگزاری انتخابات تاکنون مثبت بوده و برخی گزارش‌ها در خصوص تقلب درست نیست.
سخنگوی وزارت دفاع افغانستان: امنیت انتخابات حکایت از توانمندی نیروهای افغان دارد
سخنگوی وزارت دفاع افغانستان با اشاره به این که تاکنون هیچ رویدادی امنیتی که روند رأی‎دهی را مختل کرده باشد رخ نداده است، گفت: نیروهای امنیتی افغانستان امروز ثابت کردند که توانایی تأمین امنیت کشورشان ‎را دارند.
کمبود تعرفه‌های رأی‎دهی در برخی مراکز ولایت بدخشان
والی ولایت بدخشان ضمن ستایش حضور پرشور مردم در پای صندوق‎های رأی‎ اظهار داشت که در برخی مراکز رأی‎گیری مشکل کمبود تعرفه رأی‎دهی وجود دارد.
نماینده پارلمان افغانستان: حضور گسترده مردم در انتخابات «نه» بزرگ به طالبان است
عضو پارلمان افغانستان حضور پرشور و گسترده مردم افغانستان در انتخابات را بی‌سابقه خواند و اظهار داشت این حضور پیامی است برای آنانی که این مردم را در صورت شرکت در انتخابات به قتل و کشتار تهدید کرده بودند.
تمدید زمان رای‌گیری/112 شعبه اخذ رای مسدود شد
رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان با تأکید بر فعال بودن ۶ هزار و ۲۱۲ مرکز اخذ رأی و مسدود بودن تنها 112 مرکز به دلایل امنیتی و سرمای هوا اظهار داشت: زمان برگزاری انتخابات تا ساعت 5 بعد از ظهر تمدید شده است.
حمله به 34 مرکز رأی‌‏گیری در ولایت کنر/ 3 کودک زخمی شدند
سخنگوی والی کنر با اشاره به آغاز روند رأی‎دهی در این ولایت گفت: 34 مرکز رأی‎دهی در کنر از صبح امروز تاکنون هدف حمله قرار گرفته که بر اثر آن 3 کودک زخمی شدند. 
کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی: 200 شکایت به ثبت رسیده است
سخنگوی کمیسیون رسیدگی به شکایت‎های انتخاباتی با اشاره به تقلب و تخلف انجام شده در برخی از مراکز رأی‎دهی در این کشور اظهار داشت که این کمیسیون 200 مورد شکایت را به ثبت رسانده است.
تقدیر معاون «قطب‎الدین هلال» از نیروهای امنیتی افغان
معاون قطب‎الدین هلال کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان با اشاره به تأمین امنیت روند انتخابات از عملکرد نیروهای امنیتی و دفاعی افغان تقدیر کرد.  
احتمال محرومیت 35 درصد مردم هرات از شرکت در انتخابات
نماینده ولایت هرات در پارلمان افغانستان با ابراز نگرانی از کمبود برگه‌های رای گفت که در صورت عدم تامین برگه‎های رأی‎ در این ولایت در غرب افغانستان، 35 درصد شهروندان آن از حق رأی محروم خواهند شد.
مقام ولایت خوست:مشارکت مردم در تامین امنیت انتخابات موثر بود
سخنگوی والی ولایت خوستدر شرق افغانستان، ضمن ابراز خرسندی از وضعیت امنیتی انتخابات در این ولایت، اظهار داشت که مشارکت مردم در تأمین امنیت روند رأی‌گیری تاثیرگذار بوده است.
تهدید والی «بلخ» به تحریم دولت آینده افغانستان
والی ولایت «بلخ» در شمال افغانستان با اشاره به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری این کشور اظهار داشت که در صورت تقلب گسترده در انتخابات، دولت آینده را تحریم میکنم.
سردرگمی مردم هرات پس از پایان برگه‌های رای‌گیری+تصاویر
همزمان با اتمام برگه‌های اخذ رأی در برخی مراکز ولایت هرات، مردم از ساعاتی قبل برای دادن رأی خود سرگردان شده‌اند.
ادامه دارد.... نتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار