امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۶:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73798
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
احمد آریایی‌نژاد نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ...

احمد آریایی‌نژاد نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به تصویب قطعنامه اخیر اتحادیه اروپا در مورد راهبرد رابطه با جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر اینکه ذات انقلاب و نظام ما با غرب متفاوت است،‌ گفت:‌ ایران و غرب در بسیاری از مسائل کاملاً مقابل یکدیگر قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به اینکه در غرب هم آزادی مطلق نداریم، بیان کرد:‌ ما از ابتدا هم به‌دنبال آزادی و حقوق بشر غربی نبودیم و مسیر خود را پی خواهیم گرفت.

آریایی‌نژاد در ادامه گفت: اگر ما خودمان به غربی‌ها رو ندهیم، آنان چنین قطعنامه‌هایی صادر نخواهند کرد؛ برخی تصور می‌کنند می‌توان با زبان گفت‌وگو به غرب، واقعیت را فهماند، در حالی که اساساً ذات آن‌ها با ما متفاوت است و هیچ‌کدام نمی‌توانیم دیگری را راضی کنیم، مگر آنکه یک طرف از ماهیت خود تهی شود.

وی با تأکید مجدد بر اینکه موضع اروپا ناشی از رویکرد خود ماست، بیان کرد:‌ تلاش‌های دیپلماتیک نمی‌تواند ایران و اروپا را ماهیتاً به یکدیگر نزدیک کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مورد وظیفه مجلس و دولت در این باره گفت:‌ مجلس می‌بایست متناسب با شأن نظام جمهوری اسلامی واکنش نشان دهد، گفت:‌ مجلس همچنین باید دولت را وادارد نسبت به فرو رفتن در باتلاق اتحادیه اروپا هوشیار باشد.

وی در توضیح اظهار کرد:‌ همان‌طور که در نطق میان‌دستور روز 26 اسفند خود در صحن علنی مجلس نیز ابراز کردم، ملاقات کاترین اشتون با محکوم امنیتی به هیچ عنوان مخفیانه نبوده است و بی‌شک با هماهنگی عناصر مرتبط با فتنه صورت گرفته است.

آریایی‌نژاد با توصیه به دولت در مورد عدم استفاده از عناصر مربوط به جریان فتنه و حتی کسانی که در برابر فتنه سکوت کردند، گفت:‌ دولت با به‌کارگیری این افراد، فرصت خدمت‌رسانی را از خود نگیرد.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها