امروز : چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 21
۰۱:۰۸
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73843
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جمعی از مسؤولان کشوری و لشکری از قوای سه گانه و نیروهای نظامی و انتظامی، ائمه جمعه ...

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جمعی از مسؤولان کشوری و لشکری از قوای سه گانه و نیروهای نظامی و انتظامی، ائمه جمعه و جماعات، وزرا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، استانداران، مدیران و روسای نهادها، سازمانها و ارگانهای بخش های دولتی، تعاونی و خصوصی و گروه های مختلف از اقشار مردم و شخصیت ها و گروه های فعال حزبی و سیاسی، بنا به سنت دیرین ایرانیان مسلمان در روزهای پس از عید نوروز با حضور در دفتر آیت الله هاشمی رفسنجانی با وی دیدار و گفت وگو کردند.

در این دیدارهای جداگانه که به صورت گروهی و طی روزهای مختلف از هفتم فروردین ماه تا امروز انجام شد، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با تبریک سال جدید، ابراز امیدواری کرد که سال 93 برای ملت ایران سالی توأم با شادکامی، شادابی و تداوم موفقیت های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در ابعاد داخلی و خارجی باشد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری، بر تجربیات غنی ایران در «اقتصاد»، «فرهنگ»، «عزم ملی و مدیریت جهادی» مخصوصاً در سالهای پس از انقلاب اسلامی تأکید کرد و گفت: با این شعار و زیرساختهای اقتصادی وسیاسی، باید برای رسیدن به اهداف چشم انداز جمهوری اسلامی در افق 1404 برنامه ریزی کنیم.

هاشمی رفسنجانی وحدت ملی و پرهیز از تندروی را شرط دسترسی به اهداف انقلاب اسلامی دانست و گفت: اگر مردم و مسؤولان با احترام متقابل و برای سربلندی ایران تلاش کنند، هیچ فرد، گروه و کشوری نمی‌تواند در مسیر پیشرفت ایران مانع تراشی کند.

وی در بیان اتفاقات سال گذشته، حضور مردم در انتخابات را بسیار مهم و برای تاریخ ایران موثر دانست و گفت: دستاورد آن حضور امیدواری مردم، آرامش محسوس سیاسی، اقتصادی وامنیتی و اعتراف قدرت های جهانی به جایگاه ایران در مسایل منطقه ای و بین المللی است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام حراست از دستاورد سیاسی مردم را مهم خواند و گفت: بعضی ها به بهانه انتقاد، خصومت می کنند، حال آنکه اولاً نقد باید ناصحانه باشد و ثانیاً مصالح و منافع کشور، مردم و دین باید اصل باشد.

هاشمی رفسنجانی در توضیح سخنان یکی از حاضرین که عدم توجه به مردم و جمهوری را به امام(ره) نسبت می دهند، گفت: سخنان امام برخاسته از اسلام است و کسانی که می گویند «رأی مردم تزیینی است»، دانسته یا ندانسته برای بدنامی اسلام تلاش می کنند.

در جریان این دیدارها، سرمای شمال غرب کشور، اوضاع مرزهای غرب و جنوب، آخرین اخبار مرزبانان ایرانی، بیمه کامل تأمین اجتماعی، دستور جلسات آینده مجمع تشخیص مصلحت نظام، آخرین وضعیت دریاچه ارومیه، بارندگی های پربرکت آغاز سال، اوضاع دارو و درمان در کشور، وضعیت جاده ها و زحمات نیروهای پلیس، نانو و بیوتکنولوژی و آی تک، تاریخچه واکسن هپاتیت در ایران، اجرای طرح هدفمندی یارانه ها و اولویت دادن به تولید، جایگاه احزاب در کشور، جلوگیری از قاچاق سوخت و اوضاع عراق، سوریه، مصر و اوکراین از جمله مباحث مطرح شده بود که میهمانان با توجه به مسؤولیت های خویش سخن گفتند و گزارش دادند. 
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها