امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۵:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73872
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 63
خسرو صادق نیت در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در پاسخ به پرسش امیر از تهران درباره علایم اختلال خواب و راه درمان آن اظهار داشت:  افرادی که ...

خسرو صادق نیت در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در پاسخ به پرسش امیر از تهران درباره علایم اختلال خواب و راه درمان آن اظهار داشت:  افرادی که برنامه خوابشان به تاخیر می‌افتد یعنی در حدود ساعت 3 تا 5 صبح به خواب می‌روند و روزها در حدود ساعت 11تا  14 از خواب بیدار می‌شوند دچار بیماری و اختلال خواب هستند.

رئیس مرکز تحقیقات اختلالات خواب شغلی گفت: این یک بیماری و اختلال شایع در جوامع امروزی و به خصوص جوانان است که به دلیل وجود وسایل سرگرم کننده‌ای چون کامپیوتر، اینترنت، تلویزیون و برنامه‌های ماهواره‌ای به وقوع می‌پیوندد.

رئیس بیمارستان بهارلو  تصریح کرد: در واقع ریتم‌های بیولوژیک بدن نیز با این اتفاق همراهی می‌کند چرا که دیر به خواب رفتن را بدن راحت‌تر تحمل می‌کند و  زود خوابیدن در این حالت سخت‌تر است.

صادق نیت با بیان این مطلب که این اتفاق در تعطیلات بیشتر رخ می‌دهد گفت: در این هفته تعداد زیادی از افراد با این مشکل مواجه هستند که باید با رعایت اصول بهداشت خواب و رعایت نظم در خواب بر این مشکل فائق آیند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: افراد باید برای خود برنامه‌ریزی خواب داشته باشند یعنی یک زمان مشخص را برای خواب اختصاص دهند و یک ساعت قبل از زمان تعیین شده شرایط خواب را مهیا کنند.

وی افزود: قبل از خواب باید از فعالیت بدنی پرهیز کرد؛ همچنین از خوردن مواد محرک چون چای و قهوه نیز خودداری کرد.

رئیس مرکز تحقیقات اختلالات خواب شغلی تصریح کرد: افراد باید از خواب بعد‌از ظهر بپرهیزند و هنگام خوابیدن در مواجهه با نور کمتری قرار بگیرند تا بتوانند در مجموع از اختلالی که به آن دچار شده‌اند رهایی یابند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها