امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73873
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حسین صفوی در آستانه برپایی هفدهمین نمایشگاه تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی و دارویی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حسین صفوی در آستانه برپایی هفدهمین نمایشگاه تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی و دارویی ایران (ایران هلث) که 25 تا 28 اردیبهشت در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود با اعلام این خبر افزود: در سال 93 سیاست های اداره کل  تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت همسو با سیاست های این وزارتخانه، حمایت از تولیدات و تولید کنندگان داخلی است که رونمایی از  بسته حمایتی فوق نیز در راستای این سیاست هاست.

وی تصریح کرد: با اعلام و رونمایی از بسته حمایتی از تولیدات داخلی تجهیزات پزشکی، تولید کنندگان و صادرکنندگان به طور شفاف در جریان جزئیات این حمایت ها قرار گرفته که این امر، سرمایه گذاری در حوزه تجهیزات پزشکی را افزایش خواهد داد.

صفوی با اشاره به اینکه در سال های گذشته، سرمایه گذاری عظیمی در زمینه تولیدات تجهیزات پزشکی داخلی صورت گرفته است، خاطر نشان ساخت: نتیجه این سرمایه گذاری، پیشرفت تولیدات داخلی و دریافت استانداردهای بین المللی اروپایی از سوی برخی از تولید کنندگان و صادرات محصولات آنان به دیگر کشورها بوده است.

 وی افزود: طبق آمار گمرک در سال 91 میزان صادرات تجهیزات پزشکی 8 میلیون دلار بوده که بر اساس آمار وزارت بهداشت، این میزان در سال 92 به 15 میلیون دلار رسیده و عمده این صادرات به کشورهای منطقه، اروپا و آفریقا بوده است.

مدیر کل اداره تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت با ابراز خرسندی از تغییر فضای بین المللی به نفع ایران طی ماه های اخیر از علاقه مندی شرکت های خارجی برای سرمایه گذاری در صنایع تجهیزات پزشکی ایران خبر داد و گفت: بازار ایران برای سرمایه گذاران خارجی جذاب است که به کمک استعدادهای داخلی می توان شرایطی را ایجاد کرد تا کالاهایی که از تکنولوژی بالایی برخوردارند با سرمایه گذاری خارجی در کشور تولید شوند.

وی برپایی نمایشگاه ایران هلث را یکی از بزرگترین اتفاقات در حوزه تجهیزات پزشکی برشمرد که در آن تولیدکنندگان و ارائه کنندگان تجهیزات و خدمات پزشکی می توانند، آخرین تکنولوژی های خود را به بخش درمان عرضه کنند.

 صفوی اظهار داشت: در این نمایشگاه با ارائه توانمندی های تولید کنندگان داخلی به صورت عملی به شرکت های خارجی، زمینه ای ایجاد خواهیم کرد که شرکت کنندگان خارجی در این نمایشگاه بتوانند، نیازهای خود را از بازار ایران تهیه کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها