امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73875
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 26
محمدعلی مرعشی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در پاسخ به اینکه امسال پزشک مجموعه و پزشک کاروان به چه نحوی خواهد بود گفت: اجرای پزشک مجموعه ...

محمدعلی مرعشی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در پاسخ به اینکه امسال پزشک مجموعه و پزشک کاروان به چه نحوی خواهد بود گفت: اجرای پزشک مجموعه به جای پزشک کاروان که در حج تمتع سال گذشته انجام شد به دلیل ناهماهنگی‌هایی که در نوع برنامه بود به خوبی اجرا نشد.

وی گفت: سیاست کلی این است که خدمات لازم سلامت و درمان به زائران تمتع ارائه شود و اگر امکان داشته باشد با تعداد کمتری پزشک همان کیفیت خدمات ارائه شود ولی سیاست ما کاهش نیروهای انسانی نیست.

مرعشی با تأکید بر اینکه سیستم ارائه خدمات درمانی در سال جدید نیز طرح پزشک مجموعه خواهد بود افزود: در سال جدید سعی کردیم تا پزشک را از بافت هر کاروان و هر استان انتخاب کنیم تا پزشک از فرهنگ همان کاروان باشد و ارتباط بهتری با بیمار برقرار کند یعنی برای کاروان های آذری زبان پزشک آذری و برای استان‌های دیگر هم به همین ترتیب.

وی ادامه داد: در حج تمتع 455 کاروان و 280 پزشک اعزام می‌شوند و به ازای هر 220 نفر یک پزشک در نظر گرفته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه بعد از سال‌ها می‌خواهیم به نوعی خدمات زائر را بر اساس جنسیت ارائه کنیم افزود: از آنجایی از مجموعه 60 هزار زائری که به حج تمتع اعزام می شوند نیمی از آنها زن هستند بنا داریم تا شرایطی ایجاد کنیم تا زائران بتوانند تا خدمات درمانی لازم را از پزشک زن بگیرند.

اعزام پزشک زن در تیم پزشکی حج تمتع

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر تصریح کرد: تا دوره‌های قبل تمتع که همراه هر کاروان یک پزشک اعزام می‌شد تمام پزشکان مرد بودند اما سال گذشته در طرح پزشک مجموعه 14 پزشک زن اعزام شد و در حج امسال بنا داریم این رقم را بالاتر ببریم و مجموعه‌هایی که پیش از سه کاروان در آن مستقر شوند یک پزشک زن مستقر خواهیم کرد تا زائران خانم بتوانند برای معاینات حق انتخاب داشته باشند.

تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای زائران تمتع

مرعشی گفت: برای اینکه ناهماهنگی در ارائه خدمات پزشکی به حداقل برسد تمام اطلاعات پزشکی زائران را به دقت و وسواس تکمیل می‌کنیم تا سایر پزشکان در سفر حج با یک بارکد به راحتی به پرونده سلامت فرد دسترسی داشته باشند و این اطلاعات به صورت شبکه در دسترس خواهد بود.

به گفته رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر از امسال پرونده الکترونیک سلامت برای زائران تمتع ایجاد می‌شود. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها