امروز : سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 1
۰۵:۲۰
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 739
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۲۶
تعداد بازدید: 462
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از گچساران، امروز و توسط شبکه بهداشت و درمان این شهرستان با همکاری امور داوطلبان جمعیت هلال ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از گچساران، امروز و توسط شبکه بهداشت و درمان این شهرستان با همکاری امور داوطلبان جمعیت هلال احمر، شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران، شهرداری و اداره محیط زیست و به مناسبت هفته سلامت، برنامه پاکسازی منطقه‌های گردشگری قلات و گناوه این شهرستان را اجرایی کردند.

در این برنامه افزون بر 30 نفر از داوطلبان جمعیت هلال احمر گچساران حضور داشته و به پاکسازی این مناطق پرداختند.

توزیع 2 هزار کیسه برای جمع‌آوری زباله

رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران در حاشیه این برنامه اظهار کرد: همزمان با پنجمین روز از هفته سلامت، مناطق گردشگری و تفریحی قلات و گناوه توسط داوطلبان جمعیت هلال احمر پاکسازی شد.

ستار اسدپور با بیان اینکه عمده زباله‌های جمع‌آوری شده ظروف یک بار مصرف بوده، از مردم خواست برای استفاده بهتر از طبیعت و فضاهای گردشگری، ضمن اهتمام در به حداقل رساندن تولید زباله برای نهادینه شدن فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی نیز تلاش داشته باشند.

وی با بیان اینکه سلامت انسان‌ها به هوای پاک و محیط تمیز وابسته است، ابراز داشت: با قرار دادن افزون بر 2 هزار کیسه در اختیار نیروهای داوطلب هلال احمر، کار پاکسازی این منطقه تفریحی که در ایام تعطیلات نوروز زباله در آن رها شده بود، انجام شد.

اسدپور یادآور شد: در این برنامه فرهنگی و بهداشتی، بخش مهمی از مناظر طبیعی مناطق گردشگری گناوه تا قلات این شهرستان پاکسازی شد.

وی افزود: بهداشت محیط و بهادادن به طبیعت و بهره‌گیری از نعمت‌های خدادادی و اجرای عملی شعار «شهر ما، خانه ما» از جمله اهداف مهم این برنامه بود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران با اشاره به اینکه مردم امسال نسبت به سال گذشته زباله کمتری را رها کرده بودند، خاطرنشان کرد: اگر صدا و سیما، رسانه‌ها و دیگر سازمان‌هایی که وظیفه فرهنگ‌سازی را به عهده دارند، در این زمینه تبلیغات بیشتری انجام دهند صدمات کمتری به این مناطق خدادادی وارد می‌شود.

اسدپور گفت: در ایام نوروز امسال و به ویژه در روز دوستی با طبیعت، گردشگران و مسافران نوروزی بسیاری از استان‌های مختلف کشور و شهرستان‌های همجوار به این مناطق گردشگری سفر کرده بودند.

وی وجود زائده‌های پلاستیکی را عامل مهمی در تخریب طبیعت و تهدیدکننده سلامت انسان‌ها دانست و بر لزوم توجه به این امر تأکید کرد.

انتهای پیام/82001/غ30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها