امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۸:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73919
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 57
 به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در نخستین روز سال 93 بازدیدی را از از شیرخوارگاه شبیر و مجتمع خدمات بهزیستی انقلاب ...

 به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در نخستین روز سال 93 بازدیدی را از از شیرخوارگاه شبیر و مجتمع خدمات بهزیستی انقلاب در جنوب تهران داشت.

حجت‌الاسلام روحانی در این دیدار، بازدید از این دو مرکز و گفت‌وگو با نوجوانان مجتمع خدمات بهزیستی شهدای انقلاب را در نخستین روز سال بسیار تأثیرگذار توصیف کرد و گفت: در این دیدار تعدادی از نوجوانان در خصوص مشکلات خود پس از ترخیص از این مراکز نکاتی را مطرح کردند که برخی از آنها قابل تأمل بود و مسئولان باید در راستای رفع دغدغه‌های این فرزندان کشور اهتمام داشته باشند.

رئیس‌جمهوری همچنین با تاکید بر ضرورت توسعه و ترویج فرهنگ اکرام ایتام در کشور در سالی که به نام اقتصاد و فرهنگ نام گرفته است، تصریح کرد: در این راستا باید فرهنگ سرپرستی و تحت تکفل قرار دادن فرزندان و نوزادان بی‌سرپرست را در بین مردم ترویج کنیم تا همه نسبت به انجام این اقدام خداپسندانه ترغیب شوند.

روحانی با اشاره به روایات و احادیث گوناگون در مورد احسان به ایتام و انجام امور خیریه، یادآور شد: باید عواطف مذهبی مردم به سمت انجام اعمال و امور خیر اجتماعی سوق داده شود.

به گزارش فارس رئیس جمهور در حاشیه این بازدید به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور تأکید کرد که مشکلات و موانع مطرح شده از سوی نوجوانان و کودکان مرتفع شود.

در همین راستا علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در حاشیه دیدار عیدانه رئیس جمهور با نوجوانان وجوانان مجتمع بهزیستی شهدای انقلاب، در مورد صحبت‌های مطرح شده از سوی برخی از جوانان در این دیدار از جمله مشکلات آنان بعد از ترخیص از سازمان بهزیستی گفت: آقای رئیس جمهور سال نو و دید و بازدید سنتی خود را با بهزیستی شروع کردند و این نوید می‌دهد که ما امسال بهزیستی متحول‌تر شده‌ای خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه حرف‌هایی که بچه‌ها در این ارتباط مطرح کردند،‌ درست است، افزود: البته من این دغدغه آنها را قبلا شنیده بودم. ماه دومی که به کابینه آمدم با این گونه مشکلات آنها هرچه بیشتر آشنا شدم.

وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی با بیان اینکه بچه‌هایی که ازبهزیستی بعد از 18سال ترخیص می‌شوند بعضا در فضای جامعه رها می‌شوند، گفت: آنها پیش از آن یک خانواده شکل گرفته در بهزیستی داشتند ولی بعد از آن فارغ از هرگونه تعلقی در جامعه رها می‌شوند و این وظیفه اخلاقی،‌ دینی و اجتماعی ماست که این افراد تحت مراقبت قرار بگیرند.

وی ادامه داد: در این راستا به مسئولان بهزیستی دستوردادم که سامانه‌ای برای رصد این افراد راه اندازی و ایجاد کنند و طرحی را با عنوان خانواده میانی طراحی کرده‌ایم که هر فردی که از این سازمان بیرون می‌رود به همراه چند نفر دیگر با یک نفر از مددکاران بهزیستی زندگی کنند و در ارتباط باشند.

ربیعی با اشاره به مبلغ 9 میلیون تومانی که به این جوانان بعد از خروج از بهزیستی داده می‌شود گفت: این مبلغ ناچیز است و اگر مراقبت نشود از بین می‌رود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال برای این جوانان گفت: من به مجموعه اقتصادی وزارتخانه خود دستور دادم که اگر جذبی دارند بیشتر بچه‌های بهزیستی را جذب کنند و آن‌ها را در اولویت قرار دهیم.

ربیعی افزود: درصدد هستیم که طرح یا مصوبه‌ای را به دولت بدهیم که بتوانیم تسهیلات بیشتری را برای این جوانان بگیریم و اینکه با مراقبت بیشتر به جامعه وارد شوند. در این ارتباط در سال 92 مطالعاتی انجام شده و امیدوارم بتوانیم در سال 93 آن را عملیاتی کنیم.

به گزارش فارس همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور نیز با اشاره به درخواست‌های مطرح شده از سوی نوجوانان و کودکان تحت پوشش بهزیستی اظهار داشت: سال گذشته رئیس‌جمهور در سه مرکز نگهداری معلولان، کودکان و سالمندان حضور پیدا کردند که این نشان از توجه رئیس‌جمهور به سازمان بهزیستی و جامع هدف آن است.

وی تصریح کرد: سازمان بهزیستی کشور با تمام وجود سعی و تلاش خواهد کرد تا به مددجویان، معلولان و سالمندان خدمت کند.

هاشمی با بیان اینکه در حال حاضر یکی از مشکلات فرزندان تحت پوشش بهزیستی و به ویژه پسران بعد از ترخیص است گفت: در این راستا سازمان بهزیستی مبلغ 9 میلیون تومان را به عنوان کمک بلاعوض در اختیار این گروه از جامعه قرار می‌دهد.

وی افزود: امیدواریم با اجرای طرح آتیه ویژه فرزندان بی‌سرپرست که از اردیبهشت ماه سال 93 به صورت سراسری در کشور اجرا خواهد شد بخش قابل توجهی از مشکلات این گروه از جامعه برطرف شود.

به گزارش فارس حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور باردیگر و در روز شهادت ﺣﻀﺮت ﻓﺎﻃﻤﻪ زﻫﺮا(س) ﺑﺎزدﯾﺪی را از مرکز توانبخشی و نگهداری سالمندان «مهرورزان» داشت.

وی ﺿﻤﻦ ﮔﻔﺘﮕﻮ ﺑﺎ ﻣﺴﺌﻮﻻن و ﺳﺎﻟﻤﻨﺪان ﺣﺎﺿﺮ در اﯾﻦ ﻣﺮﮐﺰ، از ﻧﺰدﯾﮏ در ﺟﺮﯾﺎن ﻣﺸﮑﻼت و دﻏﺪﻏﻪﻫﺎی اﯾﻦ ﻗﺸﺮ از ﺟﺎﻣﻌﻪ ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺖ.

روﺣﺎﻧﯽ ﺑﺎ اﺷﺎره ﺑﻪ ﻧﺎﻣﮕﺬاری سال 93 ﺑﻪ ﻧﺎم اﻗﺘﺼﺎد و ﻓﺮﻫﻨﮓ همراه با ﻋﺰم ﻣﻠﯽ و ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺟﻬﺎدی، اﺳﺎس ﻓﺮﻫﻨﮓ را اﺧﻼق و ادب، ﻣﺤﺒﺖ و ﻧﻮع دوﺳﺘﯽ ﺗﻮﺻﯿﻒ ﮐﺮد و ﮔﻔﺖ: ﻣﺴﺎئل اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ دارای اﻫﻤﯿﺖ بسیاری اﺳﺖ و ﺑﺎﯾﺪ اﻓﺮادی ﮐﻪ دﭼﺎر آﺳﯿﺐ ﺷﺪه‌اﻧﺪ، اﺣﺴﺎس ﮐﻨﻨﺪ ﮐﻪ دﯾﮕﺮ اﻋﻀﺎی ﺟﺎﻣﻌﻪ در ﮐﻨﺎر آﻧﻬﺎ ﻫﺴﺘﻨﺪ.

وی افزود: دﯾﺪار ﻣﻦ از اﯾﻦ ﻣﺮﮐﺰ ﺗﻮاﻧﺒﺨﺸﯽ و ﻣﺮاﻗﺒﺖ از ﺳﺎﻟﻤﻨﺪان، ﯾﮏ دﯾﺪار ﻧﻤﺎدﯾﻦ اﺳﺖ و ﻣﺮدم ﻣﯽﺗﻮاﻧﻨﺪ ﺑﺎ ﺣﻀﻮر در اﯾﻦ ﻣﺮاﮐﺰ و ﻋﯿﺎدت از ﺳﺎﻟﻤﻨﺪان و افرادی ﮐﻪ دﭼﺎر ﮐﻬﻮﻟﺖ ﺳﻦ ﺷﺪه‌اﻧﺪ، ﻧﯿﺎزﻫﺎی ﻋﺎﻃﻔﯽ آﻧﻬﺎ را ﺑﺮﻃﺮف ﮐﻨﻨﺪ.

رئیس ﺟﻤﻬﻮر ﺑﺎ ﺗﺎﮐﯿﺪ ﺑﺮ اﯾﻨﮑﻪ ﻫﻤﻪ ﻣﺎ اﻋﻀﺎی ﯾﮏ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﻫﺴﺘﯿﻢ، از ﮐﻤﮏ ﺑﯿﺸﺘﺮ دوﻟﺖ ﺑﺮای ﺣﻤﺎﯾﺖ از اﯾﻦ ﻣﺮاﮐﺰ ﺧﺒﺮ داد و از ﺗﻼش ﺧّﯿﺮان در ﮐﻤﮏ ﺑﻪ افرادی ﮐﻪ ﻧﯿﺎزﻣﻨﺪ ﮐﻤﮏ و ﯾﺎری ﻫﺴﺘﻨﺪ، ﻗﺪرداﻧﯽ ﮐﺮد.

روحانی در ادامه این دیدار ﺑﻪ راه و رﺳﻢ زﻧﺪﮔﯽ ﺣﻀﺮت ﻓﺎﻃﻤﻪ زﻫﺮا(س) در دﺳﺘﮕﯿﺮی از ﻣﺮدم و رﻓﻊ ﻣﺸﮑﻼت اﻓﺮاد ﺟﺎﻣﻌﻪ اﺷﺎره ﮐﺮد و ﮔﻔﺖ: ﺑﺰرﮔ‌ﺪاﺷﺖ اﺋﻤﻪ اﻃﻬﺎر(ع) و ﻓﺎﻃﻤﻪ اﻃﻬﺮ(س) ﺑﺎ ﭘﺎﺳﺪاری از آرﻣﺎنﻫﺎی آﻧﻬﺎ ﺗﺤﻘﻖ ﻣﯽﯾﺎﺑﺪ.

به گزارش فارس در حالی حجت الاسلام حسن روحانی از زمان حضورش بازدید‌های مستمری را از مراکز نگهداری بهزیستی داشته است که نشان از توجه دولت به جامعه هدف بهزیستی (معلولان،کودکان بی سرپرست و سالمندان) است که امیدواریم این توجه در طول سال ادامه داشته باشد و دولت خدمات مطلوب‌تری در بخش‌های مختلف تحصیلی، فرهنگی و حمایتی به این افراد داشته باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها