امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۴:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73932
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 50
«رضا خوشک» نماینده ولایت هرات در پارلمان افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، اظهار داشت: اگر مشکل ...

«رضا خوشک» نماینده ولایت هرات در پارلمان افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، اظهار داشت: اگر مشکل کمبود برگه‎های رأی‎دهی در ولایت هرات حل نشود، دست کم 40 درصد مردم این ولایت از حق رأی‎ محروم خواهند شد.

وی افزود: گزارشی از کمبود برگه‎های رأی در هرات به کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان ارسال شده و انتظار می‎رود که در اسرع وقت به این مشکل رسیدگی شود.

خوشک ادامه داد که علاوه بر کمبود برگه‎های رأی که به یکی از نگرانی‌‎های جدی مردم هرات تبدیل شده است، تاکنون چالش خاصی فراروی روند رأی‌گیری در این ولایت وجود ندارد.

این در حالی است که مشکل کمبود برگه‎های رأی‌گیری محدود به ولایت هرات در غرب افغانستان نیست و این مشکل به ولایت‎های دیگری مانند ولایت «بامیان» در مرکز و ولایت‌های شمالی مانند «بدخشان» نیز گسترش یافته است.

«یوسف نورستانی» رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، ضمن تمدید زمان رأی‎‌گیری تا ساعت 5 عصر به وقت کابل، از حل شدن مشکل کمبود برگه‎های رأی‌گیری اطمینان داده است.

وی تصریح کرد که برگه‎های رأی‌گیری اضافی در دفاتر ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات در مراکز ولایت‎های افغانستان وجود دارد و با فرستادن این برگه‎های رای به مناطق مختلف می‎توان مشکل کمبود برگه‎های رأی را برطرف کرد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها