امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۰:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73940
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از یاهونیوز، «چاک هیگل» وزیر دفاع آمریکا روز شنبه اعلام کرد که واشنگتن به شدت به کمک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از یاهونیوز، «چاک هیگل» وزیر دفاع آمریکا روز شنبه اعلام کرد که واشنگتن به شدت به کمک کردن به کشور ژاپن در حفظ امنیتش متعهد است.

وی به خبرنگاران و 150 نظامی آمریکایی و ژاپنی اعلام کرد: آمریکا در تعهد کامل و مطلق به امنیت ژاپن هیچ ضعفی ندارد، بنابراین فکر نمی‌کنم هیچ‌گونه اشاره یا شواهدی وجود داشته باشد که ما کاری غیر از تقویت و استحکام بخشیدن به تعهد خود به امنیت به ژاپن انجام می‌دهیم.

علیرغم آنکه واشنگتن به طور مداوم اعلام کرده است که در خصوص حاکمیت جزایر مورد مناقشه در دریای شرق چین هیچ‌گونه جانبداری نمی‌کند اما رسماً حاکمیت ژاپن به این جزایر را به رسمیت شناخته است و خود را موظف می‌داند تا طبق توافق دفاعی که بین دو کشور ژاپن و آمریکا به امضا درآمده است، قلمرو ژاپن را مورد محافظت قرار دهد.

رئیس پنتاگون تصریح کرد که واشنگتن از کشورهای منطقه‌ای می‌خواهد تا به شیوه‌ای مسالمت آمیز نزاع خود را حل کنند اما در ادامه افزود که آمریکا به تحقق وعده‌هایش طبق معاهده‌ای که با ژاپن به امضا درآورده است متعهد است.

هیگل ادامه داد که سفر وی به منطقه بخشی از تلاش‌های آمریکا برای تقویت تعهد مداوم به شراکت، دوستی و تعهدات ما به معاهده می‌باشد.

این در حالی است که چین اخیراً به دلیل اقدامات آمریکا در ارائه تجهیزات و حمایت‌های نظامی به ژاپن خشمگین شده است.

در ماه اکتبر سال گذشته میلادی، واشنگتن و توکیو در خصوص گسترش ائتلاف دفاعی به توافق رسیدند که شامل استقرار دومین رادار هشدار به موقع در ژاپن تا پایان سال جاری میلادی می‌شود. ژاپن پیشتر یکی از این سامانه‌ها را در شمال داشت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها