امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73957
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 34
«داود سلطان زوی» کاندید انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، گفت که مردم ...

«داود سلطان زوی» کاندید انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، گفت که مردم افغانستان امروز (شنبه) با حضور گسترده در پای صندوق‎های رأی حماسه‎آفرینی کردند.

وی افزود: با وجودی که که مردم افغانستان به اهمیت شرکت در انتخابات واقفند، اما اینچنین توقع حضور پرشور و شوق در این روند وجود نداشت.

به باور سلطان زوی، مردم افغانستان بیش از حدس و گمان‎ها در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی شرکت کردند.

کاندید انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در ادامه از حضور مردم و تامین امنیت نیروهای امنیتی و دفاعی این کشور تشکر کرد.

وی افزود که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان امروز از این آزمون بزرگ سربلند بیرون آمدند و این نشانگر توانایی آن‌ها در تامین امنیت این کشور است.

سلطان زودی در ادامه با اشاره به برخی تخلفات انتخاباتی در افغانستان افزود که گزارش‎هایی مبنی بر تقلب در برخی ولایت‌های افغانستان به ستاد انتخاباتی وی رسیده است.

بنابراین تیم انتخاباتی وی بدنبال مستنند سازی این تقلب‎ها و ارائه آن به کمیسیون مستقل انتخابات این کشور است.

کاندید ریاست جمهوری افغانستان همچنین از مقام‎های دولت این کشور نیز بدلیل عدم مداخله در انتخابات قدردانی کرد و از آن‎ها خواست تا در نتیجه انتخابات نیز مداخله نکنند.

مردم افغانستان امروز (شنبه) شاهد برگزاری سومین دور انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی در کشورشان بودند که در این انتخابات هشت کاندید ریاست جمهوری و 2 هزار و 700 نامزد شوراهای ولایتی به رقابت پرداختند.

«زلمی رسول»، «عبدالله عبدالله»، «اشرف‎غنی احمدزی»، «عبدالرب رسول سیاف»، «گل‎آغا شیرزی»، «قطب الدین هلال»، «داودسلطان زوی» و «امین ارسلا» برای تصدی پست ریاست جمهوری در سومین دور انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به رقابت پرداختند.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار