امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۹:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73977
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، شهرک‌های شیعه‌نشین «نبل» و «الزهرا» در حلب بیش از 2 سال است که در محاصره ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، شهرک‌های شیعه‌نشین «نبل» و «الزهرا» در حلب بیش از 2 سال است که در محاصره گروه‌های تکفیری از جمله «جبهه النصره» قرار دارند و روزهای بسیار سختی را سپری می‌کنند.

در فیلم زیر یکی از اهالی این 2 شهرک توضیح می‌دهد که چگونه باغ‌های زیتون آنها خشک شده است. او می‌گوید که این درختان از بی‌آبی خشک شده‌اند، چون کسی جرات آبیاری آنها را ندارد.

او می‌افزاید: در طول این 2 سال هرگاه او یا یکی از اهالی نبل و الزهراء برای آبیاری این درختان به آنها نزدیک شده‌اند، از سوی تک تیراندازان گروه‌های مسلح مورد حمله قرار گرفته‌اند.

همچنین در این مدت بسیاری از خانواده‌ها افراد خود را از دست داده‌اند. «ام حسام» یکی از اهالی الزهراء است که همسر خود را با 9  فرزند از دست داده است و هم اکنون در شرایط بسیار سختی قرار دارد که حتی توان سیر کردن شکم فرزندان خود را هم ندارد.

از سوی دیگر همسایه وی نیز توضیح می‌دهد که همسرش به دست گروه‌های مسلح تکفیری به اسارت گرفته شده و او هر روز در حیات خانه به انتظار بازگشت همسر خویش است.

وی درباره نحوه به اسارت گرفتن همسرش می‌گوید که 6 ماه برای چیدن زیتون به باغ‌های زیتون اطراف رفته بودند که مورد حمله عناصر مسلح قرار می‌گیرند. آنها پس از 2 هفته همسرش را به اسارت می‌گیرند و او و فرزندانش را رها می‌کنند و هم اکنون ماه‌هاست که از وی بی‌خبرند.

وی علاوه بر اینکه نگران سرنوشت همسر خویش است، از تامین نیازهای معیشتی از جمله نیازهای غذایی خانواده‌اش بسیار نگران است.

هم اکنون اهالی 2 شهرک نبل و الزهراء برای تامین مایحتاج غذایی خود به کاشت انواع سبزیجات و صیفی‌جات در خانه‌های خود روی آورده‌اند، چراکه محاصره تحمیل شده به آنها اجازه ورود و تامین نیازهای غذایی‌شان از خارج این 2 شهرک را نمی‌دهد.انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار