امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۷:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73990
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 74
حجت‌الاسلام محمد سالار معاون بین‌الملل مجمع جهانی اهل بیت(ع) و مسئول کمیته بین‌الملل کنگره سبط‌النبی ضمن بیان این مطلب به خبرنگار آیین و اندیشه ...

حجت‌الاسلام محمد سالار معاون بین‌الملل مجمع جهانی اهل بیت(ع) و مسئول کمیته بین‌الملل کنگره سبط‌النبی ضمن بیان این مطلب به خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: از مهمترین اهداف برپایی این کنگره بررسی ابعاد اجتماعی، سیاسی و فرهنگی حیات امام حسن مجتبی(ع) است که متأسفانه به طور کلی ناشناخته مانده است.

وی با اشاره به اینکه زمان دقیق این همایش هنوز مشخص نشده است، توضیح داد: برپایی کنگره عرض ارادتی به پیغمبر اکرم در زمینه معرفی شخصیت امام حسن مجتبی(ع) به جامعه جهانی و تبیین اندیشه‌ها و افکار ایشان است. یک مجموعه محورها برای ارائه مقالات و سخنرانی پیشتر مشخص شده که این محورها مباحث تربیتی و الگویی زندگی امام حسن و اوضاع زمانه ایشان را نشان می‌دهد.

حجت‌الاسلام سالار در ادامه توضیح داد: خود مبحث صلح امام حسن (ع) یکی از مسائل حساسی است که باید روشن شود از اهداف اصلی امام حسن برای انعقاد صلح، افشا کردن ماهیت نیرنگ‌های معاویه و حکومت جاهلیش و همینطور تقویت روح ایمان و تقوا در بین مردم بود که البته با انعقاد این صلح نامه تحمیلی، ارکان حکومت معاویه لرزید.

وی با بیان اینکه فرصت ارسال مقالات به دبیرخانه تمدید شده اظهار داشت: مقالات بین‌المللی دریافت شده از استرالیا، لبنان، اوگاندا، آرژانتین، ایرلند، عراق، پاکستان، هندوستان، ترکیه و ... به زبان‌های عربی، انگلیسی، فرانسه، اردو و ... بوده است که در دست بررسی قرار دارد.

حجت‌الاسلام سالار با تأکید بر اینکه بسیاری از این مقالات قابل ترجمه است، توضیح داد: اکنون یک کتابنامه‌ای هم از مقالات، پژوهش‌ها یا کتاب‌های در ارتباط با امام حسن مجتبی (ع) در داخل و خارج از کشور تهیه شده که منتشر خواهد شد.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها