امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۴:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73994
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 85
علیرضا ربانی مدیر مسئول انجمن ناشران بین‌الملل ایرانیان و مدیر بخش بین‌الملل بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب ...

علیرضا ربانی مدیر مسئول انجمن ناشران بین‌الملل ایرانیان و مدیر بخش بین‌الملل بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره تعداد ثبت نام ناشران برای حضور در نمایشگاه اظهار داشت: تاکنون حدود 55 موزع ایرانی ثبت نام کرده‌اند که نمایندگی ناشران لاتین را بر عهده دارند، البته 40 ثبت نام هم در بخش عربی از کشورهای لبنان، سوریه، مصر و عراق صورت گرفته است.

به گفته وی، ثبت نام از 22 ناشر ایرانی که کتاب‌های عربی تولید می‌کنند و یا نمایندگی ناشران عرب را دارند انجام شده است، دو ناشر مستقل در بخش لاتین از کشورهای ترکیه و آلمان نیز ثبت نام قطعی داشته‌اند.

ربانی در پاسخ به اینکه با توجه به اتمام مهلت ثبت نام که تا تاریخ 10 فروردین بوده آیا پس از این تاریخ تا به امروز درخواست‌هایی برای ثبت نام ارائه شده است تا ناشران بیشتری در نمایشگاه باشند، افزود: چند ناشر ترک و عرب زبان درخواست‌هایی داشته‌اند، اما با توجه به تعطیلات نوروز که تا به امروز ادامه داشت، احتمالا تدابیری برای حضور این ناشران متقاضی از امروز صورت خواهد گرفت.

مدیر مسئول انجمن ناشران بین‌الملل ایرانیان پیرامون نواقص مدارک ثبت نام ناشران تصریح کرد: ثبت نام‌ها به طور نهایی صورت گرفته است، البته برخی ناشران نواقصی داشته‌اند که به آنها اعلام کرده‌ایم و برخی از نواقص ناشران نیز از طریق ایمیل اطلاع رسانی شده‌ است.

مدیر بخش بین‌الملل بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در پاسخ به سوالی درباره ترخیص کتاب‌ها از گمرک هم اضافه کرد: برخی کتاب‌ها پیش از آغاز سال جدید توسط ناشران ترخیص شده‌اند و برخی کتاب‌ها هم در انبارها موجود است. از سوی دیگر قرارداد ترخیص بسته شده و ترخیص کار آماده فعالیت است.

ربانی در پایان افزود: آخرین مهلت ورود کتاب‌ها 25 فروردین است. 

بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از دهم اردیبهشت آغاز می‌شود.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار