امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 73996
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 34
حجت‌الاسلام علی‌اصغر اوحدی معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

حجت‌الاسلام علی‌اصغر اوحدی معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره مهمترین اولویت‌های فرهنگی مجمع با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در این حوزه توضیح داد: طبیعی است که از این پس مقوله فرهنگ در اولویت نخست مؤسسات فرهنگی کشور قرار بگیرد البته مجمع تقریب مذاهب هم به طور طبیعی مقوله فرهنگ را دنبال می‌کند و حوزه کاری‌اش مشخص است.

وی با اشاره به اینکه تفرقه‌افکنی چالشی است که در سطح جهانی باید مجمع تقریب مذاهب بر آن کار کند و سرلوحه فعالیت‌هایش قرار بگیرد، اظهار داشت: ما برنامه‌هایمان را به سمت عمق بخشی و گسترش فرهنگ وحدت و جلوگیری از تنش‌های تفرقه‌انگیز سوق می‌دهیم همه باید بدانند که ما در صحنه هستیم. جنگ، جنگ فرهنگی است و رویارویی ما هم باید با آن فرهنگی باشد.

حجت‌الاسلام اوحدی در ادامه افزود: حساسیت‌های مجمع تقریب اکنون بر کشورهایی است که مسئله تفرقه در آنها بیشتر مطرح می‌شود البته با کشورهای دوست هم ارتباطات گسترده داریم همین امروز یک هیئت ایرانی به کشور عمان اعزام می‌شوند و عمان هم به عنوان یک کشوری که رابطه خوبی با ایران دارد کنفرانسی را در زمینه وحدت و از بین بردن تفرقه با حضور دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب و سایر علما برگزار خواهد کرد.

وی یادآور شد: پس از عمان، سفرهایی به مالزی، اندونزی و پاکستان نیز برنامه‌ریزی شده است قطعاً این نشست‌ و برخواست‌ها تأثیر خود را خواهد گذاشت گو اینکه دشمن هم با تمام وجود در صحنه و به شخصیت‌های فرهنگی چشم دوخته است بنابراین باید فعالیت‌های تقریبی برآیند خوبی در بدنه جوامع داشته باشد.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار